• -3,46 €
Moteris, gyvenusi svajone

Moteris, gyvenusi svajone

1,75 € Sutaupote 3,46 €
5,21 €
  • Autorius Maria Rosa Cutrufelli
  • Iš italų kalbos vertė Inga Tuliševskaitė
  • Formatas (mm) 125x205
  • Įrišimas minkštas
  • Psl. 360
  • ISBN 978-5-417-00963-1
  • Leidimo metai 2008
  • Leidykla „Mintis"
: Mintis
check Turime
Kiekis

<Paskutiniai tiražo likučiai, todėl knyga gali būti šiek tiek parudusiais lapais ar pabraižytu viršeliu>

Paryžius, 1793-ieji. Robespjerui teroru valdant karo ir sukilimo Vandėjoje draskomą šalį, yra žmonių, kurie nesileidžia įbauginami giljotinos ir drąsiai kovoja, siekdami įgyvendinti svajonę apie lygių ir laisvų žmonių visuomenę. Viena tokių –  Prancūzijos Revoliucijos laikų moterų emancipacijos šauklė Olimpija de Guž (Olympe de Gouges), sukūrusi garsiąją „Moters ir pilietės teisių deklaraciją“. R. M. Kutrufeli knygoje apie Olimpijos gyvenimą pasakoja moterys, supusios ją sumaišties ir nepriteklių kankinamame Paryžiuje, o jų balsai susilieja į didingą moterų chorą, apdainuojantį to meto grožį ir siaubą. 

Romane atkuriami paskutiniai penki Olimpijos de Guž (Olympe de Gouges), giljotinuotos 1793 m. valdant Robespjerui, gyvenimo mėnesiai. Olimpija – garsiosios „Moters ir pilietės teisių deklaracijos“ autorė, pirmoji iškėlusi moterų problemas į politinį lygmenį. Jos kūryba ir visuomeninė veikla padarė didelę įtaką demokratinėms ir socialistinėms idėjoms, kurios tapo priimtinos ir buvo realizuotos tik po šimtmečio.
Knyga „Moteris, gyvenusi svajone“ parašyta remiantis to meto dokumentais ir šaltiniais. Talentingos rašytojos vaizduotė kūrybingai užpildo istorijos spragas ir atskleidžia jos paslaptis.


Maria Rosa Cutrufelli (g.1946) – italų prozininkė, moterų teisių gynėja. Jos kūryba išversta į daugelį pasaulio kalbų, pelnė ne vieną literatūrinį apdovanojimą: Alghero apdovanojimą moterims (Premio Alghero Donna), Recalmare premiją (Premio Recalmare), Santa Marinelos miesto premiją (Premio Città di Santa Marinella), Strega premiją (Premio Strega) ir kt.

: 11 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-5-417-00963-1
Autorius
Maria Rosa Cutrufelli
Leidimo metai
2008
Įrišimas
minkštas
Psl.
360
Formatas (mm)
125x205
Leidykla
„Mintis"
italų kalbos vertė Inga Tuliševskaitė

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

30 kitų prekių šioje kategorijoje :