• -4,00 €
Moteris ir vyrai

Moteris ir vyrai

5,50 € Sutaupote 4,00 €
9,50 €
  • Autorius Manuela Gretkowska
  • Iš lenkų kalbos vertė Kazys Uscila
  • Formatas (mm) 135x213
  • Įrišimas kietas
  • Psl. 288
  • ISBN 978-5-417-00976-1
  • Leidimo metai 2009
  • Leidykla „Mintis"
: Mintis
check Turime
Kiekis

Paskutiniai tiražo egzemplioriai. Knygų viršeliai gali turėti įbrėžimų ar kitų pažeidimų, knygos bloko šonai gali būti šiek tiek ištepti.

„Moteris ir vyrai“ - šiuolaikinis psichologinis romanas, kritikų vertinamas kaip sėkminga intriguojanti ir intelektuali proza. Romano veiksmas vykstas Varšuvoje 2003–2004 m., nusikeliant į netolimą 1994-ųjų praeitį. Pagrindiniai veikėjai – dvi vedusios keturiasdešimtmečių poros, išgyvenančios santykių krizę. Bevaikė gydytojos Klaros ir architekto Jaceko šeima atstovauja liberaliajai viduriniajai klasei. Namų šeimininkė Joana ir atsidavęs darbui Marekas, turintys tris vaikus, – tipiški konservatyviosios katalikų klasės atstovai.

Stereotipinis romano pasakojimas apipintas tarsi nesusijusiomis detalėmis, rodančiomis šiuolaikinės šeimos būklę. Rašytoja, analizuodama vyrų ir moterų santykius, atskleidžia dabartinę moralę, išryškina daugybę įvairiausių socialinių ir kultūrinių veiksnių, lemiančių herojų „gyvenimo sprendimus“ ir jų elgesį, taip sukurdama detalius personažų portretus.

Manuela Gretkovska (Manuela Gretkowska, g. 1964) – lenkų prozininkė, eseistė ir scenaristė, studijavo filosofiją Jogailos universitete Krokuvoje ir viduramžių antropologiją Paryžiuje. 1990 m. sugrįžusi į Lenkiją, dirbo žurnalo Elle vyr. redaktore. 2007 m. M. Gretkovska įkūrė Lenkijos Moterų partiją, aktyviai dalyvavo politinėje veikloje.
M. Gretkovskos kūryba, daugiau kaip 10 prozos knygų, sulaukė didelio pasisekimo ne tik Lenkijoje, bet ir kitose šalyse. Jos knygos skatina aštrias diskusijas ir kaitina emocijas. M. Gretkovskos romanai vertinami įvairiai: kaip postmodernistinė, feministinė, metafizinė ar skandalinga proza. Tačiau neabejotinai kaip įdomi ir burianti plačią ir įvairialypę skaitytojų auditoriją.


Knygos „Moteris ir vyrai" recenzija psichika.eu

: 3 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-5-417-00976-1
Autorius
Manuela Gretkowska
Leidimo metai
2009
Įrišimas
kietas
Psl.
288
Formatas (mm)
135x213
Leidykla
„Mintis"
lenkų kalbos vertė Kazys Uscila

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

30 kitų prekių šioje kategorijoje :