• -2,35 €
  • Išparduota
Atrastas lėtumas

Atrastas lėtumas

2,00 € Sutaupote 2,35 €
4,35 €
  • Autorius Sten Nadolny
  • Iš vokiečių kalbos vertė Jūratė Dikšaitė
  • Formatas (mm) 125x205
  • Įrišimas kietas
  • Psl. 384
  • ISBN 978-5-417-00922-8
  • Leidimo metai 2007
  • Leidykla „Mintis"
: Mintis
block Nebeturime
Kiekis

„Atrastas lėtumas“ – tai romanas apie jūrų keliautoją, apie „žmogų, kuris valgė savo batus“, apie nuotykius ir jų troškimą ir kartu apie asmenybės vystymąsi. Knygos autorius anglų jūrų keliautojo ir Šiaurės ašigalio tyrinėtojo Džono Franklino (1786–1847) biografiją pavertė savotiška studija apie laiką: tai menas, skatinamai veikiantis neeilinių įvykių kupiną gyvenimą ir suteikiantis jam ritmą.

Nuo vaikystės Džonas Franklinas svajoja išplaukti į jūrą, nors tam jis visai netinka. Lėtai kalbantis ir mąstantis, lėtos reakcijos, jis ir laiką skaičiuoja savo matu. Tik mokytojas pastebi, kad savotiškas Džono trūkumas turi ir privalumų – ką jis jau kartą išmoksta, tą įsideda į galvą, o smulkmenas, detales suvokia net geriau už kitus. Džonas Franklinas išeina tarnauti į jūrų laivyną, patiria, kas yra karas ir mirtis. Jį tai ypač smarkiai sukrečia, nes chaotiškuose ir greitai kintančiuose įvykiuose kai kuriuos dalykus jis mato lyg pro padidinamąjį laiko stiklą. Jis svajoja apie atradimus, ketina atrasti legendinį Šiaurės vakarų kelią Arkties vandenyne.


Ar lėtumas – trūkumas? Gal jis stiprios, vyriškos asmenybės bruožas, nuo vaikystės vertęs svajoti apie jūrą ir įvaldyti profesiją, kuri dera tik ypač greitiems ir linkusiems rizikuoti.

Karo tarnyba jūrų laivyne, patyrimai ir atradimai, kelionės ir ekspedicijos, Arkties ledynai, legendinis Šiaurės vakarų kelias – nieko nėra neįmanomo, jei trokšti ir sieki.


Sten Nadolny gimė 1942 m. Vokietijoje, Cėdenike prie Havelio upės. Studijavo istoriją Getingene, Tiubingene ir Berlyne. Apgynęs disertaciją dirbo istorijos mokytoju, vėliau filmavimo grupės vadovu. Nuo 1990 m. Miuncheno universiteto docentas, dėstė dabartinę poetiką. Šiandien rašytojas gyvena Berlyne. Apdovanotas Ingeborgos Bachman (1980), Hanso Falados (1985), Valombrosos (1986), Ernsto Hofenrichterio (1995) premijomis. Po pirmosios jo knygos „Netzkarte“ (Nuolatinis bilietas), 1983 m. išleistas romanas „Die Entdeckung der Langsamkeit“ (Atrastas lėtumas) jau išverstas į daugelį kalbų. Vėliau pasirodė „Selim oder die Gabe der Rede “ (Selimas arba kalbos dovana), „Ein Gott der Frechheit“ (Įžūlumo dievas ) ir „Er und Ich“ (Jis ir aš ). 

Knygos recenzija.

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-5-417-00922-8
Autorius
Sten Nadolny
Leidimo metai
2007
Įrišimas
kietas
Psl.
384
Formatas (mm)
125x205
Leidykla
„Mintis"
vokiečių kalbos vertė Jūratė Dikšaitė

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

30 kitų prekių šioje kategorijoje :