• -3,32 €
Niurnbergo šešėlyje

Niurnbergo šešėlyje

1,75 € Sutaupote 3,32 €
5,07 €
  • Autorius Jonas Mikelinskas
  • Formatas (mm) 135x210
  • Įrišimas kietas
  • Psl. 280
  • ISBN 978-5-417-00989-1
  • Leidimo metai 2009
  • Leidykla „Mintis"
: Mintis
check Turime
Kiekis

„Niurnbergo šešėlyje“ jau šeštoji Jono Mikelinsko  publicistikos ir eseistikos knyga. Išleista „Kelionė į Delfus“ (1994), „Ave, Libertas!“ (2001), „Žmogus ir jo legenda“ (2002), „Kodėl yra taip, kaip yra?“ (2004) ir studija, skirta holokausto problemai „Kada KODĖL taps TODĖL?“ (2004). 

Knyga „Niurnbergo šešėlyje“ liudija atkaklias ir ilgalaikes autoriaus pastangas ir toliau žengti sunkiu ir nedėkingu tiesos paieškų keliu. Anot rašytojo, tokių paieškų aktualumą bei svarbumą padidina ir tas apgailėtinas faktas, kad po Antrojo pasaulinio karo Europoje ir kone visoje Žemės planetoje įsiviešpatavo tokia keista padėtis, kai holokaustą neigiantis ar juo abejojantis žmogus gali atsidurti kalėjime, o pilietis, kolaboravęs su sovietinio genocido „prarabais“, be jokių kliūčių gali atsisėsti į valstybės prezidento kėdę.

Tad ar gali tokia padėtis, kai iki šiol pasauliniu mastu dar nepasmerktas sovietinis komunizmas ir kai tikram genocidui priskiriamas vien tik žydų holokaustas, nerūpėti tikram tiesos ieškotojui arba tikram istorikui?  

Knygoje surinkti svarbiausi pastaruoju metu sukurti publicistikos straipsniai, eseistinė apysaka “Doktrinos šešėlyje, arba šeimininko gimimas”, polemika su “Lietuvos ryto“, “Šiaurės Atėnų”, “Respublikos” straipsnių autoriais, atsakymai į A. Pilvelio ir “Metų” klausimus, taip pat atviras laiškas G. Vainauskui ir trys pareiškimai (S. Alperavičiui, J. Šmulkščiui, D. Kuodytei).          

Autorius, pradėdamas Niurbergo procesu, juridiškai primetusiu dvejopus vertinimo standartus, apžvelgia jo įtaką ir pasekmes beveik viso pasaulio istorijai iki šių dienų. Jis kritikuoja Lietuvos istorikus, nenorinčius pažvelgti į istoriją plačiau, bet aklai diegiančius vakarietišką mąstyseną. Mikelinskas kritiškai vertina V. Čerčilio asmenybę, taip pat Amerikos politiką.

 

Recenzija internete - slaptai.lt 

 

Po Antrojo pasaulinio karo Europoje ir kone visoje Žemės planetoje įsiviešpatavo tokia keista padėtis, kai holokaustą neigiantis ar juo abejojantis žmogus gali atsidurti kalėjime, o pilietis, kolaboravęs su sovietinio genocido "prarabais", be jokių kliūčių gali atsisėsti į valstybės prezidento kėdę.

Kodėl taip atsitiko? Ogi todėl, kad, vaizdžiai tariant, Antrojo pasaulinio karo metu, Vakarų, ypač anglosaksų, demokratija iš baimės dėl savo ateities leidosi Teherane, Jaltoje ir Potsdame iš prievartaujama sovietinio komunizmo, o paskui šią gėdą Niurnberge juridiškai įteisino, primesdama Europai ir visam civilizuotam pasauliui nugalėtojų moralę ir dvejopus reiškinių vertinimo standartus.

Jonas Mikelinskas

: 37 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-5-417-00989-1
Autorius
Jonas Mikelinskas
Leidimo metai
2009
Įrišimas
kietas
Psl.
280
Formatas (mm)
135x210
Leidykla
„Mintis"

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

3 kitų prekių šioje kategorijoje :