Herojų laiškai. Ovidijus

Herojų laiškai. Ovidijus

8,10 €
  • Vertėja, parengėja, komentarų ir straipsnio autorė, žodynėlio sudarytoja Eugenija Ulčinaitė
  • Formatas (mm) 140x240
  • Įrišimas kietas
  • Psl. 196
  • ISBN 978-5-417-01028-6
  • Leidimo metai 2011
  • Leidykla „Mintis"
: Mintis
check Turime
Kiekis

Ovidijaus veikalas Herojų laiškai (Heroides) – vienas mįslingiausių poeto kūrinių, iki šiol keliantis daug diskusijų ir paliekantis daug neatsakytų klausimų.

Herojų laiškuose remiamasi įvairiais graikų ir romėnų literatūros kūriniais, tačiau pagrindinis Ovidijaus šaltinis yra mitas, kurį jis ne perpasakoja, o interpretuoja, kurdamas meilės istorijas, įvilktas į literatūrinio laiško formą, ryškindamas dramatišką moterų jausmų pasaulį.

Ovidijaus Herojų laiškai atspindi ilgą mitų tradiciją nuo Homero iki Katulo, tačiau kartu parodo autoriaus poetinį meistriškumą leidusį pateikti savą konkretaus mito interpretaciją, atitinkančią epistolografijos žanro reikalavimus.

Mitas Ovidijaus veikale naudojamas kaip universalus pavyzdys, apibendrinantis politiniame, kultūriniame, socialiniame gyvenime egzistuojančias situacijas, susiejančias praeitį ir dabartį, padedančias suvokti sudėtingas žmogiškųjų santykių apraiškas.

Eugenija Ulčinaitė

 

Iš pradžių vadinosi Epistulae Heroidum, vėliau įgavo sutrumpintą formą Heroides. Herojų laiškus sudaro 21 tekstas, parašytas eleginio disticho metru ir paremtas mitologiniais siužetais. Keturiolikos laiškų herojės moterys rašo savo vyrams arba mylimiesiems.

: 23 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-5-417-01028-6
Autorius
Ovidijus
Leidimo metai
2011
Įrišimas
kietas
Psl.
196
Formatas (mm)
140x240
Leidykla
„Mintis"

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

30 kitų prekių šioje kategorijoje :