• -1,15 €
Verkiai. Istorija ir dabartis. / Verkiai. Past & today.

Verkiai. Istorija ir dabartis. / Verkiai. Past & today.

3,20 € Sutaupote 1,15 €
4,35 €
  • Autorius Albertas Vitkus
  • Formatas (mm) 130x207
  • Įrišimas kietas
  • Leidykla „Mintis"
  • Psl. 88
  • ISBN 978-5-417-00996-9
  • Leidimo metai 2010
  • Leidykla „Mintis"
: Mintis
check Turime
Kiekis

Dvikalbiame informaciniame leidinyje "Verkiai. Istorija ir dabartis. / Verkiai. Past & today." pateikiama koncentruota plačios apimties medžiaga skirta Verkiams -  ne tik vietovei siaurąja prasme, dvarui su rūmais, bet ir Verkių regioniniam parkui, aprėpiant laikotarpį nuo pagonybės iki Verkių vizijos ateityje.

Tai vadovas savarankiškai keliaujantiems turistams, norintiems atrasti ir pažinti išskirtinį gamtos ir architektūros paminklą, susipažinti su Lietuvos kultūros ir gamtos paveldu. 

Vilniaus apylinkėse yra daugybė nuostabių gamtos kampelių su savitu kultūros paveldu. Keliaujant vingiuotais Sapieginės, Šveicarijos, Ribiškių, Markučių, Pūčkorių, Belmonto takeliais atsiveria išraiškingas Vilniaus apylinkių reljefas ir peizažas, įkvėpęs garsiausius architektus ir kraštovaizdžio kūrėjus.verkiai 2

Pirmoji serijos "Po Vilniaus apylinkes" knyga skirta Vilniaus miesto daliai, esančiai dešiniajame Neries krante, į šiaurę nuo miesto centro, - Verkių dvarui su rūmais, Verkių regioniniam parkui, aprėpiant laikotarpį muo pagonybės iki Verkių vizijos ateityje.

Knygos autorius Albertas Vitkus – gamtininkas, mokslininkas, daug metų tyrinėjęs Lietuvos augaliją, senuosius reliktus, todėl jo žvilgsnis yra ir analitiškas, skvarbus, ir kartu pragmatiškas, tenkinantis šių dienų keleivio poreikius. Pirmiausia autorius atkreipia skaitytojo dėmesį į Verkių istoriją ir jų šeimininkus, savaip interpretuoja senąją legendą, pasakojančią apie vietovės vardą, supažindina su pagonybės laikų ženklais ir papročiais.  

Knygelėje atskleidžiama reprezentacinių Verkių rūmų atsiradimo istorija XIV–XVIII a., jų perstatymo peripetijos XIX a., pateikiamas ne tik besikeičiančių jų šeimininkų, bet ir kūrėjų, autorių vertinimas. Su širdgėla ir susirūpinimu autorius primena, kokie kadaise puošnūs buvo rūmai, oficina, net ūkinės paskirties pastatai. Ne kartą pabrėžiama Lietuvos vyskupų ir architektų įnašo į bendrąją Lietuvos kultūrą reikšmė. Nors sovietiniais metais rūmai buvo apleisti, jiems buvo skirtas vien pragmatiškas dėmesys, autorius tikisi šviesesnės ateities tiek žaliajai Verkių regiono aplinkai, tiek išlikusiems statiniams.  

Trumpa ištrauka:

verkiai 1

 

 

 


 

Savaitraštis „Atgimimas" (2010 m. liepos 2-8 d., Nr. 25)

verkiai

 

: 42 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-5-417-00996-9
Autorius
Albertas Vitkus
Leidimo metai
2010
Įrišimas
kietas
Psl.
88
Formatas (mm)
130x207
Leidykla
„Mintis"

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

30 kitų prekių šioje kategorijoje :