• -4,61 €
Politikos mokslo įvadas

Politikos mokslo įvadas

6,40 € Sutaupote 4,61 €
11,01 €
  • Autorius Philippe Bénéton
  • Iš prancūzų kalbos vertė Elena Belskytė
  • Formatas (mm) 145x235
  • Įrišimas minkštas
  • Psl. 364
  • ISBN 978-5-417-00993-8
  • Leidimo metai 2010
  • Leidykla „Mintis"
: Mintis
check Turime
Kiekis

Nepakartojamas įvadas į politikos mokslą. Originalus politikos mokslo ir politikos filosofijos junginys“.

Prof. Alvydas Jokubaitis
VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas

 

Kaip vertinti politinius reiškinius? Kas yra politika? Kas politikoje svarbu? Siekiant atsakyti į šiuos klausimus, knygoje pirmiausia atskleidžiami esminiai antikos, viduramžių krikščionių ir moderniųjų laikų mąstytojų požiūrių skirtumai, toliau aptariami įvairūs atsakymai, visų pirma pasitelkiant istorinę patirtį. Kitas „Politikos mokslo įvado“ tikslas – parodyti, kokiomis svarbiausiomis ypatybėmis pasižymi moderniųjų laikų politika ir kokie yra jos didieji tikslai.
Beveik visą praeitą šimtmetį siautėję politinių režimų karai, matyt, iš tikrųjų pasibaigė, ko taip ilgai nėra buvę. Bet ar tai reiškia, kad diskusija apie politinį režimą – svarbiausią politikos klausimą – jau baigta?

Knygoje „Politikos mokslų įvadas“ Philipas Benetonas – garsus prancūzų mokslininkas, Reno universiteto teisės ir politikos mokslų profesorius, aptaria visus pagrindinius politikos mokslų klausimus ir sąvokas, kurie visais laikais buvo aštrių diskusijų objektas. Pirmoji knygos dalis skirta politikos interpretavimo būdams nuo antikinių laikų iki XX amžiaus. Antrojoje dalyje politikos interpretavimas nagrinėjamas akcentuojant diskusijos elementus. Trečioji monografijos dalis skirta šiuolaikinei politikai, ideologijai ir totalitarizmui. Paskutinėje, ketvirtojoje dalyje, nagrinėjamos dabartinės demokratijos problemos.  Itin svarbi ir autoriaus akcentuojama tema – XX amžiaus politinių režimų prigimtis. Benetonas išsamiai analizuoja ideologines revoliucijas, jų triumfą ir žlugimą. Apžvelgdamas nacizmą ir bolševizmą profesorius tiria ideologijų mechanizmus ir nukrypimus, ideologijų dinamiką.  

Neabejotinai šios knygos lietuviškas leidimas užpildys tokio pobūdžio leidinių stoka šalies knygų rinkoje, universitetų bibliotekose, ir bus vertingas informacijos šaltinis tiek dėstytojams, tiek studentams, taip pat visiems, kurie domisi politikos mokslais ir politine filosofija.

Pagrindinis šio „Įvado į politiką“ tikslas – iškelti esminius, pamatinius klausimus, kurie, savo ruožtu, kelia kitus. Kokio požiūrio dera laikytis aiškinantis politinius dalykus? Kas yra politika? Kas politikoj tikrai svarbu? Ar dėl politinės filosofijos ir politikos mokslo verta gaišti laiką?... Mėginant atsakyti į tokius klausimus visų pirma apžvelgsime politikos interpretacijos būdus (pirmoji dalis), po to aptarsime kelias politikos temas (antroji dalis). Kitas šios knygos tikslas – atskleisti šiuolaikinės politikos pagrindines ypatybes ir didžiausius iššūkius. Nuosekliai bus nagrinėjamos dvi šiuolaikinės politikos srovės: ideologinė (trečioji dalis) ir demokratinė liberalioji (ketvirtoji dalis). Knygos apimtis neleidžia nagrinėti viską (pavyzdžiui, čia nebus kalbama apie tarptautinių reikalų tvarkymą). Juk įvadinės knygos pašaukimas ir yra pradėti nuo pradžių, argi ne?

Knygų serija STUDIJOSSocialinių ir humanitarinių mokslų knygų serija, skirta studijuojantiems ir visiems, ieškantierns išsamių pamatinių dalyko žinių.

: 33 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-5-417-00993-8
Autorius
Philippe Bénéton
Leidimo metai
2010
Įrišimas
minkštas
Psl.
364
Formatas (mm)
145x235
Leidykla
„Mintis"
prancūzų kalbos vertė Elena Belskytė

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

8 kitų prekių šioje kategorijoje :