Politinės minties enciklopedija

Politinės minties enciklopedija

14,20 €
  • Atsakingasis redaktorius David Miller
  • Iš anglų kalbos vertė Algirdas Degutis, Elena Macevičiūtė
  • Formatas (mm) 170x240
  • Įrišimas kietas
  • Psl. 655
  • ISBN 5-417-00854-0
  • Leidimo metai 2005
  • Leidykla „Mintis"
: Mintis
check Turime
Kiekis

Paskutiniai tiražo egzemplioriai. Knygų viršeliai gali turėti įbrėžimų ar kitų pažeidimų, knygos bloko šonai gali būti šiek tiek ištepti.

Politinės minties tyrėjui (ir profesionalui, ir mėgėjui) ši Enciklopedija bus patikimas vadovas po pagrindines idėjas ir doktrinas, darančias poveikį šiuolaikiniam pasauliui. http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=7060505 

Šioje enciklopedijoje aptariamos svarbiausių praeities ir dabarties politinių teoretikų idėjos, taip pat istorinė politinės minties raida. Daugiausia dėmesio skiriama Vakarų politinės minties tradicijai, tačiau pateikiama apžvalginių straipsnių ir apie kinų, indų bei islamo politinę mintį. Tai padės skaitytojui susipažinti su šiomis nevakarietiškomis tradicijomis.
Vis dėlto nėra siekiama jų išsamiai aptarti. Aptariamos tik tos filosofų, istorikų, teisininkų, ekonomistų ir sociologų idėjos, kurios tiesiogiai prisidėjo prie politinių diskusijų raidos.
Pernelyg neišsiplečiama rašant ir apie mąstytojus, be to, pateikiama daug apžvalginių straipsnių, kuriuose aptariami svarbiausi politinės minties laikotarpiai (pavyzdžiui, graikų, Renesanso) ir tradicijos (pavyzdžiui, liberalizmo, marksizmo); šiuose straipsniuose minimoms mažiau reikšmingoms asmenybėms skiriama po keletą eilučių ir pateikiama nuorodų į kitus straipsnius.
Nebūta ir užmojo pateikti išsamią šiuolaikinių politinių institucijų apžvalgą, nes tam yra skirta Blackwell politinių institucijų enciklopedija.

Politinių idėjų aprašymas jau yra iš dalies politika. Šios knygos politika buvo pasirinkti geriausią kiekvienos temos mokovą nepaisant akademinės ar politinės jo priklausomybės ir nenustatant jokių apribojimų metodologijai. Leidėjai tikisi, kad rezultatas yra autoritetingų, o ne nuobodžių ar stereotipinių straipsnių rinkinys. Tačiau atidus skaitytojas netruks suvokti, kad tik nedaugelį politinių idėjų galima paprastai ir aiškiai apibrėžti, be to, kad nėra neginčijamų politinių mąstytojų veikalų interpretacijų.
Politinės minties sritis nėra patogi tiems, kurie mano, kad kiekvienas klausimas turi turėti vienintelį teisingą atsakymą.
Jei, be informatyvumo, mums pavyko bent iš dalies atskleisti politinio mąstymo atvirumą, jausimės dvigubai patenkinti.

Sudarytojų pastabos:

1. Svarbu naudotis kryžminių nuorodų sistema. Kiekviename straipsnyje didžiosiomis raidėmis spausdinti žodžiai nurodo kitus straipsnius, kuriuose galima rasti daugiau informacijos. Rodyklėje pateikiamos nuorodos į asmenį arba dalyką.

2. Po kiekvieno straipsnio pateikiamas literatūros sąrašas, kuriame nurodomi straipsnyje aptariamų tekstų šiuolaikiniai angliški ir lietuviški vertimai (jeigu jie yra), taip pat antrinė literatūra. Tolesnėms studijoms labiausiai tinkantys tekstai žymimi ženklu R.

3. Kai straipsnyje aptariamas tam tikras tekstas, skliaustuose nurodoma pirmo jo leidimo data (kartais, kai tekstas ilgą laiką buvo nespausdintas, pateikiama jo parašymo data). Tekstai, kurie nurodomi tik literatūros sąrašuose ir nėra minimi kitur, nurodomi su pirmo leidimo data (jeigu ji skiriasi nuo cituojamo leidimo datos) skliaustuose po pavadinimo.

4. Citatų šaltiniai paprastai pateikiami nurodant autorių ir puslapio numerį; visa metrika pateikiama literatūros sąraše. Jei sąraše yra daugiau nei vienas to paties autoriaus darbas, nuorodose siekiant išvengti neaiškumų vartojamas sutrumpintas jo pavadinimas.

 

: 4 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
5-417-00854-0
Leidimo metai
2005
Įrišimas
kietas
Psl.
655
Formatas (mm)
170x240
Leidykla
„Mintis"
anglų kalbos vertė Algirdas Degutis, Elena Macevičiūtė

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

30 kitų prekių šioje kategorijoje :