• Nauja
  • Išparduota
Materija ir vaizduotė: hibridinė kūryba tarp meno ir mokslo

Materija ir vaizduotė: hibridinė kūryba tarp meno ir mokslo

14,90 €
Kuo ir kaip turime tapti? Dėl ko? Su kuo? Ko atsisakydami? O gal – į ką atsižvelgdami? Kaip turime įsivaizduoti savo ateitį?
block Nebeturime
Kiekis

Ar mes tikrai galime pamatyti ir suprasti materiją – tokią, kokia ji pasirodo iš tikrųjų? Didelę galią suteikiančios technologijos išlaisvina ir aistringai optimistines, ir kritiškai pesimistines fantazijas, o materijos klausimas iškyla kaip hibridinės kūrybos tema. Kuo ir kaip turime tapti? Dėl ko? Su kuo? Ko atsisakydami? O gal – į ką atsižvelgdami? Kaip turime įsivaizduoti savo ateitį? Juk materija visuomet implikuoja ne tik neskaidrią struktūrą, bet ir gelminę dinamiką, kurios įsivaizdavimas ir suvokimas tampa tikroji problema.

Kolektyvinėje monografijoje „Materija ir vaizduotė. Hibridinė kūryba tarp meno ir mokslo“ materijos kūrybos tema pristatoma kaip filosofijos, sintetinės biologijos, antropologijos ir šiuolaikinio meno dialogas. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docento Kristupo Saboliaus sudarytam leidiniui tekstus parengė Vytenis Burokas, Neringa Černiauskaitė, Mindaugas Gapševičius, Giedrius Gasiūnas, Marius Jatautas, Rimantas Jankauskas, laumes (Goda Budvytytė ir Viktorija Rybakova), Vytautas Michelkevičius, Dainius Tautvaišas, Nomeda ir Gediminas Urbonai.

Taigi sudarytojo Kristupo Saboliaus teigimu, „ši monografija yra vienas iš mėginimų ieškoti hibridinės vaizduotės sąveikos taškų, pradedant nuo mezgamo ir kultivuojamo dialogo, kuris visų pirma prasideda savistaba. Knygą galima laikyti skirtingų sričių susitikimo vieta, kuri užmezga poleminį dialogą ir brėžia galimas sąveikos perspektyvas. Šiame procese išryškėja tiek probleminiai ar kritiniai taškai, tiek galimybės stiprinti kūrybingumo potencialą“.

Charakteristikos

ISBN / EAN
9786090700372
Autorius
Kristupas Sabolius
Leidimo metai
2018
Įrišimas
kietas
Psl.
232
Formatas (mm)
170x225x20
Leidykla
„Vilniaus universitetas"

30 kitų prekių šioje kategorijoje :