• Nauja
Lietuvos privačių muziejų žinynas

Lietuvos privačių muziejų žinynas

16,00 €
"Mintis išleisti knygą apie Lietuvoje esančius privačius muziejus kilo bendraujant su kolekcininkais, tokių muziejų įkūrėjais Klementu Sakalausku, Vytautu Valiusiu, Daliumi Linkevičiumi, Gedminu Stasiūnu, Justinu Stoniu, Eglūnu Židoniu. Žinojau, kad yra daugiau privačių muziejų, ir pasidarė įdomu, kiek, kokių dar jų yra Lietuvoje, juolab kad informacijos apie juos nėra daug"
check Turime
Kiekis

"Mintis išleisti knygą apie Lietuvoje esančius privačius muziejus kilo bendraujant su kolekcininkais, tokių muziejų įkūrėjais Klementu Sakalausku, Vytautu Valiusiu, Daliumi Linkevičiumi, Gedminu Stasiūnu, Justinu Stoniu, Eglūnu Židoniu. Žinojau, kad yra daugiau privačių muziejų, ir pasidarė įdomu, kiek, kokių dar jų yra Lietuvoje, juolab kad informacijos apie juos nėra daug.
Rinkdamas medžiagą knygai aplankiau kiekvieną knygoje aprašomą muziejų, susi-pažinau su įdomiais, charizmatiškais, darbščiais, savo kraštą mylinčiais žmonėmis - šių muziejų įkūrėjais, kurie kaupia, saugo, eksponuoja, populiarina materialines ir dvasines kultūros vertybes, kitus objektus, puoselėja etninę kultūrą, krašto istoriją. O prasideda viskas nuo vienokių ar kitokių daiktų rinkimo, kolekcionavimo. Tai ne tik hobis, tai didelis, kruopštus darbas ir galbūt gyvenimo būdas. Kolekcininkai pajunta, su-pranta, jog tai turi prasmę, o įkurdami muziejų jie savo kolekciją pristato visuomenei.
Privačiuose muziejuose sukaupta daugybė vertingų unikalių eksponatų, pasakojančių mūsų tautos istoriją, raidą, atskleidžiančių gyventojų buitį, amatus, kultūrą. Šie muziejai nuolat plečia savo veiklą, vykdo edukacines programas, organizuoja šventes, renginius. Neretai privačių muziejų savininkai savo sukauptus lobius perduoda, dovanoja savivaldybėms, iš privačių muziejų išauga valstybiniai.
Dabar Lietuvoje privačių muziejų gausu, vis atsiranda naujų. Knygoje aprašyti ir tie muziejai, kurie neturi muziejaus statuso, tai tik kolekcijos, ekspozicijos, bet jos labai įdomios, svarbios, ir yra atviros lankytojams. Atsiprašau tų, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių nepateko į knygą.
Ši knyga - tarsi gidas po Lietuvos privačius muziejus. Tikiuosi, ji bus įdomi ir naudinga tiems, kurie nori daugiau žinoti apie Lietuvos gyventojų praeitį, kultūrą, buitį bei lankytinas vietas. Informacija leidinyje pateikiama pagal Lietuvos etnografinius regionus."

Autorius
: 3 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
9786099609904
Autorius
Eimantas Kontrimavičius
Leidimo metai
2019
Įrišimas
kietas
Psl.
288
Leidykla
VšĮ "Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos"

30 kitų prekių šioje kategorijoje :