• Nauja
Padėkime Žemei

Padėkime Žemei

9,00 €
Knyga apie du smalsius berniukus, kurie visas atostogas praleidžia kaime ir iš savo senelių sužino viską, kas jiems rūpi.
Knyga skirta šešių - dvylikos metų vaikams.
check Turime
Kiekis

Knyga yra apie du smalsius berniukus, kurie visas atostogas praleidžia kaime ir iš savo senelių sužino viską, kas jiems rūpi. Knygoje seneliai gamtininkai du panašaus amžiaus berniukus supažindina, tarsi žaisdami, tarsi pasakas sekdami, su savo patirtimi, daug metų tyrinėjant gamtą, kad vaikai lengviau suprastų, kas yra aplink mus ir šalia mūsų, ir kodėl turime elgtis sąmoningai ir atsakingai - tai augalai, gyvūnai, gamtos produktų teikiama nauda, dirvožemis, įvairios jo atmainos, oras, vanduo, jų tarša ir apsauga, atliekos ir jų rūšiavimas, klimato kaita ir kitos ekologinės problemos. Knygoje pateikiami faktai ir mokslinė informacija, klausimai ir atsakymai bei patarimai, kaip mes galime prisidėti, taupydami energiją, rūšiuodami, protingai elgdamiesi ir saugodami aplinką, kad sumažintume savo pėdsaką žemėje.

Pasakojimai labiau patiks smalsiems vaikams, mokslinė informacija - jų mokytojams, o ekologės patarimai - tėveliams. Tai nėra autobiografinė knyga, kaip gali kai kam atrodyti, nors autorės ekologės išgyvenimai ir patirtis be abejo yra unikalūs ir asmeniški, tačiau šiais laikais negalima knygų iliustruoti svetimų vaikų nuotraukomis, todėl naudojomės mano ir redaktoriaus Augusto Uktverio šeimos archyvais. Knygoje visi skyriai prasideda dialogais ir pokalbiais tarp vaikų ir jų senelių. O kad tai būtų ir apysaka su įdomiais pasakojimais, kurie labiausiai ,,užkabina“ vaikus, ir kartu mokomoji medžiaga, todėl beveik po kiekvieno pasakojimo įterpiau informacines dalis, pvz. ,,Ekologė: apie vandenį“ (ar apie kitą objektą) – jose pateikiau šiek tiek teorinių mokslinių žinių, įvairių įdomių istorijų, patarimų.

Be to, kiekvieno skyrelio gale yra klausimai, o knygos pabaigoje - atsakymai, kad geriau suprastumėte ir įsimintumėte, apie ką buvo kalbama. Baigdama pasakojimus surašiau ekologo patarimus ne tik vaikams, bet, sakykime, visai šeimai: kaip turime elgtis, kad taupytume vandenį, šilumą ir elektros energiją bute, neterštume oro, vandens ir dirvožemio lauke, išmoktume teisingai rūšiuoti antrines žaliavas, būtume atsakingi vartotojai, saugotume savo Žemę, nes kitos neturėsime.

Knyga skirta šešių - dvylikos metų smalsiems vaikams, kurie ne tik žaidžia kompiuteryje, bet ir mokosi patys skaityti, stebi gamtą, augalus, gyvūnus, mėgsta įdomias istorijas ir nori daugiau apie viską sužinoti, siekia užaugti sveiki ir išsilavinę. Tačiau ji gali būti ir pagalbinė medžiaga jaunesniųjų klasių mokytojams bei tėveliams, kurie nežino ką atsakyti savo žingeidiems vaikams.

: 10 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
9789986618218
Autorius
Dr. Violeta Ivinskienė
Leidimo metai
2020
Įrišimas
minkštas
Psl.
88
Formatas (mm)
210x320x7

30 kitų prekių šioje kategorijoje :