• Nauja
Žemių įtvirtinimai Lietuvoje

Žemių įtvirtinimai Lietuvoje

19,00 €
Atlaso autoriai Zenonas Baubonis ir Gintautas Zabiela 2019 metais iš naujo aplankė ir užfiksavo visus žemių įvirtinimus Lietuvoje, įvertino jų būklę bei pateikė rekomendacijas paveldosaugos specialistams. Knygoje autoriai pateikia informaciją apie visus šiuo metu Lietuvos teritorijoje žinomus XVI–XVIII a. žemių įtvirtinimus (33 objektai), kurie išdėstyti abėcėliniu principu.
check Turime
Kiekis

2019 metų gruodžio pradžioje pasirodė Lietuvos archeologijos draugijos leidinys „Žemių įtvirtinimai Lietuvoje“ – 100 psl. apimties, 800 egz. tiražu išleistas XVI–XVIII a. žemių įtvirtinimų atlasas. Knygos leidybą iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos. Šis leidinys reprezentuoja negausią naujųjų laikų gynybinių įtvirtinimų Lietuvoje grupę, paveldosaugininkų vadinamą senovės gynybiniais įtvirtinimais. Paprastai šie įtvirtinimai yra suformuoti iš žemių supilant pylimus bei iškasant griovius ar atitinkamai planiruojant šlaitus, tad jie vadintini žemių įtvirtinimais.

Atlaso autoriai Zenonas Baubonis ir Gintautas Zabiela 2019 metais iš naujo aplankė ir užfiksavo visus žemių įvirtinimus Lietuvoje, įvertino jų būklę bei pateikė rekomendacijas paveldosaugos specialistams. Knygoje autoriai pateikia informaciją apie visus šiuo metu Lietuvos teritorijoje žinomus XVI–XVIII a. žemių įtvirtinimus (33 objektai), kurie išdėstyti abėcėliniu principu. Atlase yra trumpas kiekvieno žemių įtvirtinimo aprašymas (dabartinė būklė, istorinė raida, įtvirtinimų elementai ir struktūra, datavimas, tyrinėjimai, pagrindiniai radiniai); vietos žemėlapis; detalūs įtvirtinimų bei jų tyrimų brėžiniai; didelės raiškos aerofotografijos, tyrimų akimirkų, radinių ir archyvinės fotonuotraukos.

Knygoje taip pat pateikiama informacija, kodėl kai kurių nekilnojamojo kultūros paveldo vertybių atlaso autoriai nelaiko gynybiniais įtvirtinimais. Anot autorių, spėjamose vietose pirmiausia reikia atlikti bent jau žvalgymus detektoriais ir tik pagal jų rezultatus toliau spręsti dėl objekto apsaugos. Labai atsargiai vertinamos ir įvairios pylimus ar griovius primenančios dalinai išlikusios struktūros, nes kaip rodo visa žemių įtvirtinimų pažinimo istorija, neretai tai būna gamtiniai dariniai. Apie trisdešimt tikrų objektų ir dar keliolika žemių įtvirtinimais laikytų natūralių gamtinių darinių yra labai negausi didžiulio Lietuvos archeologinio paveldo dalelė. Norint juos geriau pažinti siekiama surinkti ir pateikti bent pagrindinius duomenis. Atlaso autoriai viliasi, kad šis leidinys prisidės prie nežinomų naujųjų laikų žemių įtvirtinimų paieškų, esamų apsaugos bei tolesnių tyrimų.

: 2 Prekės

Charakteristikos

Autorius
Zenonas Baubonis, Gintautas Zabiela
Leidimo metai
2019
Įrišimas
kietas
Psl.
99

8 kitų prekių šioje kategorijoje :