Pakeliui į Babadagą

Pakeliui į Babadagą

  • Autorius Andrzej Stasiuk
  • lenkų kalbos vertė Vytas Dekšnys
  • Formatas (mm) 160x205
  • Įrišimas kietas
  • Psl. 288
  • ISBN 9955640200
  • Leidimo metai 2006
  • Leidykla „Kitos knygos"
block Nebeturime
Kiekis

Ši knyga - kelionė po užmirštąją Europą. Kelionė tolyn nuo spindinčių Europos sostinių, tolyn nuo naujo „modernaus“ gyvenimo. Traukiniu, automobiliu, autostopu. Tai kelionių knyga, bet ne tik geografine, bet ir dvasine, egzistencine prasme. Ją galima pavadinti ekspedicija gilyn į Europos pasąmonę.
Kelionės trajektorija driekiasi per Lenkiją, Slovakiją, Vengriją, Slovėniją, Albaniją, Moldovą. Tai provincija, užkampis, ypatinga kultūrinė erdvė, tai Romų bendruomenės, žlugusių ūkių ir gamyklų buvę darbuotojai, tai savitas „atstumtųjų pasaulio“ žavesys.

Ištraukos

Taip, tik šita baimė, šios paieškos, pėdsakai, istorijos dar gali užgožti nepasiekiamą horizonto liniją. Vėl naktis, ir viskas tolsta, nyksta, slepiasi po juodu dangumi. Esu vienas ir turiu prisiminti visus įvykius, nes mane ima persekioti begalybės baimė. Siela ima tirpti erdvėje tarsi lašelis jūros gelmėse. Esu pernelyg bailus, kad tuo patikėčiau, pernelyg senas, kad susitaikyčiau su šia netektimi, ir tikiu, jog tik per tai, kas matoma, galiu rasti paguodą, jog tik pasaulio kūne mano kūnas gali rasti prieglobstį. Norėčiau būti palaidotas tose vietose, kurias aplankiau ir kurias dar aplankysiu. Galva – tarp žaliųjų Zempleno kalvų, širdis – kažkur Transilvanijoje, dešinioji ranka – Čornohoroje, kairioji – Spišska Bialoje, regėjimas – Bukovinoje, uoslė – Rešinaryje, o mintys galbūt kažkur čia...

Apie autorių

Andrzej Stasiuk – subtilus pasakojimo meistras. Ši knyga 2005 m. apdovanota žymiausia Lenkijos literatūrine premija „Nikė“.

Charakteristikos

ISBN / EAN
9955640200
Autorius
Andrzej Stasiuk
Leidimo metai
2006
Įrišimas
kietas
Psl.
288
Formatas (mm)
160x205
Leidykla
„Kitos knygos"
lenkų kalbos vertė Vytas Dekšnys

30 kitų prekių šioje kategorijoje :