• Išparduota
Tikroji šokolado istorija

Tikroji šokolado istorija

8,00 €
! Paskutinis egzempliorius. Knyga gali būti šiek tiek pageltusiais lapais ar pabraižytu viršeliu.
: Mintis
block Nebeturime
Kiekis

Paskutiniai tiražo egzemplioriai. Knygų viršeliai gali turėti įbrėžimų ar kitų pažeidimų, knygos bloko šonai gali būti šiek tiek ištepti.

Knygoje archeologiniu, botaniniu ir socialiniu ekonominiu aspektu atskleidžiama stebėtinai ilga ir intriguojanti „dievų maisto“ istorija, prasidedanti Meksikos džiunglėse maždaug prieš 4000 metų. Vėliau šokoladas, actekų naudotas kaip valiuta, per Ispaniją pasiekė ir Europos krantus bei greitai tapo mėgstamiausiu aristokratų gėrimu. XIX a. dėl industrializacijos ir masinės gamybos šis gėrimas prarado jį gaubusią mistinę aurą... Kol mūsų laikais buvo iš naujo įvertintas.

„Tikroji šokolado istorija“, kurią parašė antropologė, maisto istorikė Sofija Ko ir jos vyras, antropologijos profesorius emeritas Maiklas Ko, sužavėjo daugybę saldumynų mėgėjų ne tik įdomios ir patikimos informacijos gausa, bet ir sklandžiu pasakojimu, patraukliomis iliustracijomis.

Dovana smalsiems gurmanams!
Rekomenduoja saldainių fabrikas RŪTA!

Trumpa ištrauka:

„Laikausi šokoladinės dietos, kuriai, man regis, turėčiau būti dėkinga dėl savo sveikatos. Tiesa, nevartoju jo be proto ar apdairumo. Atrodytų, kad mano temperamento žmogui apskritai ne itin derėtų jį vartoti. Tačiau jis toks mielas ir skanus. Ruošiu jį namuose, todėl jis niekuo negali man pakenkti. Neretai pagalvoju, kad jei man tektų laimė dar kartą jus pamatyti, aš priversčiau jus nuolatos jį vartoti ir jūs prisipažintumėte, kad sveikatai negali būti nieko geresnio. Tai tikra šokolado panegirika! Nepamirškite, kad šiuo metu esu Ispanijoje, tad pokalbis su jumis – kone vienintelis mano malonumas."

Iš Marie de Villars, Prancūzijos ambasadoriaus žmonos, laiško draugui, 1680.

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-5-420-01629-9
Autorius
Sophie D. Coe, Michael D. Coe
Leidimo metai
2007
Psl.
280
Formatas (mm)
155x237
Leidykla
„Mintis"
anglų kalbos vertė Kristina Gudelytė

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

7 kitų prekių šioje kategorijoje :