Teisinė tautinių mažumų padėtis Lietuvoje

Teisinė tautinių mažumų padėtis Lietuvoje

8,40 €
  • Autorius Elžbieta Kuzborska
  • lenkų kalbos vertė Teresė Vyšniauskaitė
  • Formatas (mm) 180x250
  • Įrišimas kietas
  • Psl. 240
  • ISBN 978-609-95181-2-1
  • Leidimo metai 2012
  • Leidykla „Artprint"

 

check Turime
Kiekis

Knygoje „Teisinė tautinių mažumų padėtis Lietuvoje“ autorė tarptautinių ir viršnacionalinių standartų kontekste apžvelgia Lietuvos tautinių mažumų teisių apsaugos problemas. Nepriklausomos Lietuvos valstybės užtikrinto tautinių mažumų teisinio statuso tema iki šiol nėra sulaukusi nuodugnios analizės. Be to, pabandyti susisteminti visą su Lietuvos tautinių mažumų apsauga susijusių klausimų spektrą autorė ėmėsi vedina ir praktinių paskatų – 2010 m. sausio 1 d. Lietuvoje neteko galios Tautinių mažumų įstatymas, vadinasi, nesiliaujant diskusijoms dėl naujojo teisės akto, visapusiškai aptarti šį klausimą yra ypač svarbu.
Kalbant apie praktinius temos aspektus, daugiausia dėmesio knygoje skiriama gausiausių mažumų – lenkų, rusų, taip pat žydų ir kt. – padėčiai aptarti. Ši knyga sudaryta iš dviejų dalių – parengiamosios (I–IV skyriai) ir pagrindinės (V–VI skyriai). I skyrius laikytinas įvadiniu – jame pateikiamos pagrindinės su tautinių mažumų apsauga susijusios sąvokos, aptariamos svarbiausios dogminės ir teisinės problemos, taip pat atskleidžiama tautinės mažumos samprata. II skyriuje pateikiama Lietuvos tautinių mažumų teisių 1918–1940 m., t.y. valstybės nepriklausomybės laikotarpiu, apžvalga, ypač svarbi Lietuvos tautinių mažumų teisinio reguliavimo istorijos kontekste. Ji leidžia atskleisti istorinę šiuolaikinio teisinio reguliavimo perspektyvą. Be to, jame kalbama apie tuometę demografinę padėtį, mažumų atžvilgiu vykdytą Lietuvos valdžios institucijų politiką. Tarptautiniai teisiniai tautinių mažumų teisių apsaugos standartai bei nacionalinių teisės aktų tautinių mažumų klausimais apžvalga pateikiami III skyriuje. IV skyriuje kalbama apie mažumų teisių apsaugos institucijas ir jų taikomas apsaugos priemones. V skyriuje aptariamos tautinių mažumų teisių ir laisvių, ypač reikšmingų kalbinių teisių tapatumui išsaugoti, įgyvendinimo galimybės. VI knygos skyriuje pateikiamos išvados dėl tautinių mažumų teisių apsaugos tarptautinių standartų įtakos Lietuvos Respublikos įstatymams bei jų narių faktinei padėčiai.
Knygos autorė remiasi teisės aktais, galiojusiais iki 2011 m. lapkričio 30 d.
Knyga „Teisinė tautinių mažumų padėtis Lietuvoje“, ypač dėl praktinių savo aspektų, sudomins ne tik teisininkus, politikus, teisės, politologijos fakultetų studentus, bet ir visus, kurie norėtų pagilinti savo žinias ir domisi tautinių mažumų Lietuvoje tema.

Apie autorę:
Elżbieta Kuzborska – teisės mokslų daktarė (2011), Gdansko universiteto Teisės ir viešojo administravimo fakultetas. Leidinių žmogaus teisių, ypač tautinių mažumų teisių
apsaugos klausimais autorė, Balstogės universiteto Vilniaus filialo dėstytoja.

 

Knyga anglų kalba Elžbieta Kuzborska „Legal situation of National Minorities in Lithuania"

: 5 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-609-95181-2-1
Autorius
Elžbieta Kuzborska
Leidimo metai
2012
Įrišimas
kietas
Psl.
240
Formatas (mm)
180x250
Leidykla
„Artprint"
lenkų kalbos vertė Teresė Vyšniauskaitė

30 kitų prekių šioje kategorijoje :