Vienuolis ir lama

Vienuolis ir lama

8,10 €
  • Autorius Tėvas Robert'as le Gallis, Lama Jigme Rinpoche
  • Įrišimas minkštas
  • Psl. 253
  • ISBN / EAN 978-9955-65-643-2
  • Leidimo metai 2007
  • Leidykla „Aidai"
: Aidai
check Turime
Kiekis

Tai kiek neįprasta knyga. Tai pokalbis apie tikėjimo kelią dviejose religijose - Tibeto budizmo ir Romos katalikų. Ne tik doktrininį, bet ir asmeninį kelią. Šios knygos pašnekovai - benediktinų abatas ir budistų lama - apie savo religiją kalba tiksliai ir atvirai, neslėpdami skirtumų ir neišgalvodami bendrybių.
 
Gali pasirodyti, kad tai - knyga katalikui, norinčiam pažinti budizmą, ir budistui, norinčiam pažinti krikščionybę. Ir taip, ir ne. Katalikas arba budistas, ją perskaitę geriau supras ir savo pačių tikėjimą, pasaulėžiūrą, vertybes.
 
Lietuvoje budizmas rodosi egzotiškas, katalikybė - įprasta, net banali. Šios knygos skaitymas gali pakeisti abu stereotipus.
 

Ši knyga atveria naują santykio tarp Vakarų Europos ir Rytų perspektyvą. Tai ne diskusija tarp budistų vienuolio ir Vakarų filosofo ateisto, bet dialogas tarp katalikų vienuolio ir Tibeto lamos, kurie mėgina atsakyti į klausimus, keliamus daugelio tų, kas leidžiasi į dvasinę paiešką arba tiria žmogaus slėpinį bei likimą. Ką galima pasakyti apie Absoliutą? Ar Dievas gali būti asmuo? Kas yra žmogus ir kokia yra jo gyvenimo prasmė? Kaip tapti laimingam? Ar laimė yra galutinis žmogaus gyvenimo tikslas? Ar įmanoma išvengti kančios? Kaip paaiškinti blogį? Kas yra karma? Ar yra kažkas po mirties? Ar reinkarnacija suderinama su krikščionių tikėjimu? Kuo skiriasi meilė ir atjauta? Kuo skiriasi meditacija, vidinė malda arba kontempliacija? Kokia yra krikščioniško išsigelbėjimo ir budistų išsigelbėjimo esmė? Kokie yra šių dviejų didžių dvasios kelių bendrumai ir skirtumai?

Abu pašnekovai yra vienuoliai kiekvienas savoje tradicijoje. Todėl šiuos įvairius klausimus jie aptaria remdamiesi savo asmenine patirtimi, giliu dvasiniu gyvenimu. Tačiau jie taip pat yra vienuoliai, užimantys aukštas pareigas savo bendruomenių hierarchijoje (vienas yra benediktinų tėvas abatas, kitas – Tibeto budistų religinės kongregacijos vyresnysis) bei rūpinasi perteikti mokymą, ištikimą tradicijai, kurioje glūdi jų šaknys. Tad šis dialogas leidžia ne tik palyginti du dvasinius įsipareigojimus, vienu metu ir labai artimus, ir itin skirtingus, bet taip pat geriau pažinti Tibeto budizmo ir katalikybės vidinį rišlumą bei dvasinę gilumą.

Aidai
: 2 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-9955-65-643-2
Autorius
Tėvas Robert'as le Gallis, Lama Jigme Rinpoche
Leidimo metai
2007
Įrišimas
minkštas
Psl.
253
Leidykla
„Aidai"

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

30 kitų prekių šioje kategorijoje :