Katė, kurios reikėjo

Katė, kurios reikėjo

5,50 €
  • Autorius Sandra Bernotaitė
  • Formatas (mm) 130x200
  • Įrišimas minkštas
  • Psl. 352
  • ISBN / EAN 978-609-95497-1-2
  • Leidimo metai 2013
  • Leidykla „Jovaro tiltai"
check Turime
Kiekis

Ar gali bibliotekininkė sukelti revoliuciją lietuvių literatūroje? Atsakymo teks palaukti, nes Sandros Bernotaitės romanas „Katė, kurios reikėjo“ tik prieš pusmetį pasiekė knygynų lentynas.

Darbo dienomis bibliotekoje tarp lentynų besislepianti Virga Miškinytė – pagrindinė romano veikėja – revoliucionierės priešingybė, kurios mąstymas ir apatiškas būdas gali išvesti iš kantrybės. Mat trisdešimtmetė Virga nemoka suktis. Jai nesiseka. Ji per gera, per nuolanki. Vidutinybe jos nepavadinsi, nes tai – nevykėlė. Istorija prasideda Virgos motinos laidotuvių dieną, kai tenka… pradėti gyventi.

Pradžia sunki: Virga visi naudojasi ir visi pamoko, o ji skrenda ton pusėn, kur pučia vėjelis. Apgavikas sugyventinis, buldozerio tipo moterų komanda, iš praeities patamsių išniręs patėvis ir giminės, nenoriai atskleidžiančios šeimos paslaptis, – su šiais personažais Virgai tenka stoti akistaton ir išpainioti savo pačios istorijos raizgalus.

Tai miesto romanas, mūsų literatūroje neįprastas ne tik pasirinktu pasakotojos tipažu, bet ir kritišku požiūriu į lietuviškus stereotipus. Tai žvilgsnis į Lietuvą iš pasaulio – iš tolimos perspektyvos, kuomet ryškūs tampa bendražmogiški dalykai, o provincialios politinės intrigos tevertos ironijos.

Autorė provokuoja: ar apie Vilnių galima kalbėti tik gerai? Ar tikrai sovietinė praeitis palaidota? Ar moteris nėra moteris, jei nepagimdo? Ar prievartautojas tik išpildo aukos norus? Ar mūsų tikėjimas nėra tik apsimetinėjimas?

Neįmantrus, tačiau tvirtai sudėliotas siužetas sudomins skaitytoją, laukiantį kokybiškos lietuvių literatūros. Virgos pasakojimas įtraukia nuo pirmų žodžių iki pat finalo, o užvertus paskutinį puslapį nuotaika ir vaizdiniai dar ilgai nepaleidžia.

„Mano knyga neskirta poilsiui su vyno taure. Tai greičiau stiklinė mineralinio vandens – tas vanduo sūrokas, bet naudingas sveikatai,“ – sako S. Bernotaitė.

Gimusi 1975 m. Šiauliuose, meninį išsilavinimą įgijusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Sandra Bernotaitė prieš trejus metus debiutavo novelių rinkiniu „Gaisras“ (Rašytojų sąjungos Pirmosios knygos konkurso nugalėtoja) ir gavo Augustino Griciaus apdovanojimą. S. Bernotaitės tinklaraštis: www.grafomanija.com

Knygos peržiūra

 

 

 

: 2 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-609-95497-1-2
Autorius
Sandra Bernotaitė
Leidimo metai
2013
Įrišimas
minkštas
Psl.
352
Formatas (mm)
130x200
Leidykla
„Jovaro tiltai"

24 kitų prekių šioje kategorijoje :