Mintys Padidinti

Mintys

Nauja prekė

Pirmasis pilnas filosofijos klasika tapusio veikalo lietuviškas leidimas.

Smulkiau

Dėmesio: Paskutinė prekė atsargose!

16,50 €

Charakteristikos

ISBN / EAN9786099608754
AutoriusBlaise Pascal
Leidimo metai2020
Įrišimaskietas
Psl.488
Formatas (mm)130x200
LeidyklaHubris

Apie prekę

Blaise'as Pascalis – genialus prancūzų matematikas, fizikas, išradėjas, rašytojas ir teologas.

Patyręs atsivertimą, Pascalis ėmėsi rašyti krikščionybės apologiją. Nors knygos baigti nespėjo, po mirties rasti fragmentai, leidžiami „Minčių" pavidalu, jau keli šimtmečiai nepaliauja žavėti savo gelme ir religine aistros bei racionalaus svarstymo derme.

Šis leidimas – pirmasis pilnas Pacalio „Minčių" leidimas lietuvių kalba. 1996 m. Aniceto Tamošaičio vertimas pataisytas ir papildytas trūkstamu paskutiniuoju skyriumi, išverstu Jūratės Žalgaitės-Kayos.

„Apie „Mintis" negalima papasakoti jokios nuoseklios istorijos, jų nesudėsi į jokią loginių ar priežastinių ryšių grandinę, jos išsprūsta iš bet kokios pastangos susisteminti ar klasifikuoti. Paradoksalus dalykas: šiaip jau Pascalis yra išskirtinai paprastas ir nesudėtingas mąstytojas, beveik nevartojantis filosofinio „žargono", suprantamas net žmogui, neturinčiam filosofinio išsilavinimo, taigi „nesunkus", bet vis dėlto „nepatogus" filosofas."

Nijolė Keršytė

„Filosofai šiandien rašo net jų draugų ir kolegų neskaitomas knygas. Pascalio „Mintys" yra jo paties į knygą nesudėlioti užrašai, kuriuos turi perskaityti kiekvienas išsilavinęs žmogus."

Alvydas Jokubaitis

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Mintys

Mintys

Pirmasis pilnas filosofijos klasika tapusio veikalo lietuviškas leidimas.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: