• Nauja
Apie tironiją

Apie tironiją

7,40 €
Timothy Snyderis rašo apie dabartį. Donaldą Trumpą išrinkus JAV prezidentu, Snyderis, remdamasis savo kaip istoriko žiniomis, parengė dvidešimt pamokų, kaip apsisaugoti nuo tironijos įsigalėjimo. Ši knyga – tai pilietinio sąmoningumo ir politinio aktyvizmo pradžiamokslis. Įdomi knygos savybė – autorius daugiausia remiasi Rytų Europos patirtimi bei jos intelektualų įžvalgomis.
: Aidai
check Turime
Kiekis

Istoriko Timothy Snyderio pavardė žinoma kiekvienam, bent kiek besidominčiam Lietuvos ir Rytų Europos istorija. Naujausioje savo knygoje "Apie tironiją" mokslininkas gilinasi į tironijos fenomeną – tačiau priešingai nei ankstesni tyrimai, šįkart jį domina ne praeitis, o dabartinė viso pasaulio būklė.

Amerikos kūrėjai dėjo visas pastangas, kad apsaugotų šalį nuo dar Antikoje regėto fenomeno, kai demokratija išsigimsta į tironiją. Šiandien pasaulis susiduria su ne ką mažesniais iššūkiais, nei totalitarizmą pagimdęs XX amžius. Nors šiandienos žmonės ne ką išmintingesni nei praėjusio amžiaus europiečius, jie turi vieną pranašumą – žinojimą, kuo baigiasi pasyvumas ir totalitarizmo įsigalėjimas. Mokydamiesi iš praeities klaidų, galime jų nekartoti.

„The New York Times“ bestseleriu tapusi „Apie tironiją“ kviečia iš naujo įvertinti šiandieninį pasaulį. Knyga siūlo idėjas, kurios padės išsaugoti laisvę ir nepasiduoti tironijos kerams – atsparumas jiems ypač svarbus šiais neramiais laikais.

Timothy Snyderio atskaitos taškas – Donaldo Trumpo prezidentavimo pradžia. Snyderis, remdamasis savo kaip istoriko žiniomis, pateikia dvidešimt pamokų, kurias galima laikyti pilietiškumo pradžiamoksliu. Nors knygos problemos pirmiausia susijusios su JAV politiniu kraštovaizdžiu, jos neabejotinai aktualios ir mums – juolab, kad autorius daugiausia remiasi Rytų Europos patirtimi ir cituoja tokius autorius kaip prof. Leonidas Donskis.

Matydamas, kaip mūsų realybę iškreipia virtualumas, socialiniai tinklai ir vizualinė kutūra, Timothy Snyderis siūlo, regis, retrogradišką sprendimą – grįžti prie gyvo bendravimo, popierinių balsavimo biuletenių, dalyvavimo protesto eisenose. Elektroniniai laiškai, internetinės peticijos, elektroninis balsavimas pamažu naikina politiškumą. Ir tai - ne mūsų naudai. Tai sudaro sąlygas įsigalėti tironijai.

Timothy Snyder (g, 1969) – amerikiečių istorikas, Jeilio universiteto profesorius. Jo moksliniai interesai susiję su didžiaisiais XX a. totalitariniais režimais ir jų nusikaltimais žmogiškumui. Istoriko knygose didelis dėmesys skiriamas Rytų Europai, o taip pat ir Lietuvai. „Apie tironiją“ – jau ketvirtoji autoriaus knyga, išversta į lietuvių kalbą.

"Tai knyga, mokanti istoriškai mąstyti, primenanti Václavo Havelo imperatyvo „gyventi tiesoje“ svarbą, kalbanti apie kasdienės politikos ir betarpiško bendravimo, kuriuos užmiršome dreifuodami kompiuterinių algoritmų pasaulyje, poreikį. „Neatiduokite laisvės savo noru,“ sako Timothy Snyder. Sunku įsivaizduoti prasmingesnį palinkėjimą Lietuvos visuomenei XXI amžiuje."
Aurimas Švedas

"Neaprėpiamų informacijos kiekių, inertiškų ir biurokratizuotų politinių procesų, kasdien plintančio viešumo ir technologizuoto privatumo laikmetyje atgimsta baimės, vedančios prie laisvės atsisakymo. Istorija nesikartoja, bet primena mums neišmoktas pamokas. Timothy Snyderio knyga yra atsakas avantiūriškai tironijos nostalgijai ir bandymas priminti pamokas, kurios padeda išsaugoti trapų galių balansą, kuris yra demokratija."
Paulius Gritėnas

„Apie tironiją“ yra pirmoji serijos „Apie“ knyga. Serija „Apie“ – tai neakademiniai įžvalgiausių pasaulio protų tekstai, kuriuos galima perskaityti vienu ypu. Serijoje numatoma išleisti Levo Karsavino „Apie tobulybę“, Harry Frankfurto „Apie šūdmalą“ ir kt.

Aidai
: 1 Vienetas

Charakteristikos

ISBN / EAN
9786099608709
Autorius
Timothy Snyder
Leidimo metai
2019
Įrišimas
minkštas
Psl.
126
Formatas (mm)
11,8 x 16,4 x 0,8
Leidykla
Hubris
Vertė
Viktoras Bachmetjevas

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

30 kitų prekių šioje kategorijoje :