Prieraišusis žaidimas. Kaip spręsti vaikų elgesio problemas žaidžiant, juokiantis, ir užmezgant su jais ryšį

Nauja prekė

Kaip spręsti vaikų elgesio problemas žaidžiant, juokiantis, ir užmezgant su jais ryšį

Smulkiau

13,50 € su PVM

Charakteristikos

ISBN / EAN9786098195026
AutoriusAletha J. Solter
Leidimo metai2020
Įrišimasminkštas
Psl.222
Leidykla„Žmogaus psichologijos studija"
anglų kalbos
VertėDangirutė Giedraitytė

Apie prekę

Autorė Aletha J. Solter – šveicarų kilmės raidos psichologė, gyvenanti Amerikoje, pietų Kalifornijoje. Ji studijavo Šveicarijoje, Ženevoje, pas dr. Jeaną Piaget (Žaną Piažė), ten įgijo žmogaus biologijos magistrės laipsnį. Vėliau Kalifornijos universitete apsigynė daktaro disertaciją. Šiuo metu A. Solter plačiai žinoma kaip prieraišumo, traumos, nebaudžiamosios disciplinos ekspertė, ji yra įkūrusi Sąmoningos tėvystės institutą (Aware Parenting Institute – www.awareparenting.com), parašiusi penkias knygas, jau išverstas į daugybę užsienio kalbų.

Apie knygą: 

Mes daug skaitome ir gerai žinome, ko norėtume savo vaikams. Tačiau kartais vien žinojimas mus sukausto, įkalina ir palieka bejėgius. Neužtenka žinoti, kur norime nukeliauti, svarbu atrasti ir keliukus, KAIP tai padaryti. Ši nuostabi knyga praplečia mūsų žinojimą per patyrimą. Ji atsako į klausimą „KAIP?“ Juk tikrasis pokytis ir vidinis augimas vyksta per patyrimą ir santykį, kuriame dalyvauja mūsų kūnas ir jausmai, kai galime tuo pat metu juoktis ir verkti, bijoti ir atrasti. Tad ši knyga – tai kelionė, į kurią išsiruošiame drauge su vaiku, kad susitiktume su tuo, kas baugina, išmoktume kurti, išjudintume tai, kas stingdo, ir iš naujo pažintume save ir vaiką. Mums reikia daugiau žaisti – ne tik vaikams, bet ir mums patiems, suaugusiems. Nes žaidimas – tai labai rimtas ir tikras gyvenimo ir savęs patyrimas, galintis atnešti džiaugsmo, lengvumo, galios, tikėjimo, pasitikėjimo. Skaitydami šią knygą mes vėl galime išmokti žaisti ir kurti

Psichologė Sigita Valevičienė

TURINYS

Įžanga |11

Knygos sandara |14

1 DALIS

Pradžia

1. Įvadas į prieraišųjį žaidimą |16

2. Devynios prieraišiojo žaidimo rūšys |20

3. Bendrosios gairės |38

4. Kai žaisti sunku |49

2 DALIS

Kaip žaidžiant išspręsti drausminimo PROBLEMAS

1. Įvadas į drausminimą be bausmių |55

2. Paskatinimas bendradarbiauti |59

3. Ribų nustatymas |69

4. Mokymas eiti į tualetą |77

5. Negražių žodžių vartojimas |81

6. Pyktis ir agresija |86

7. Brolių ir seserų rungtyniavimas |96

8. Melavimas, sukčiavimas ir vogimas |105

9. Namų darbai |112

10. Laikas miegoti |121

3 DALIS

Kaip žaidžiant padėti vaikui įveikti sunkumus

1. Gimimo trauma |127

2. Kito vaiko gimimas |132

3. Tėvų skyrybos |137

4. Gamtos nelaimės ir terorizmas |143

5. Ligos, nelaimingi atsitikimai, ligoninė |148

6. Atskyrimo trauma |156

7. Stresas mokykloje |162

8. Baimės ir nerimas |168

9. Pasiruošimas sudėtingiems įvykiams |177

10. Tėvų pyktis |182

A priedas

Devynių prieraišiojo žaidimo rūšių santrauka |187

B priedas

Prieraišiojo žaidimo mokslinis pagrindimas |193

B priedo nuorodos |210

Rekomenduojamos knygos tėvams |218

Apie autorę |220

Kas yra sąmoninga tėvystė |221

KITI ATSILIEPIMAI APIE KNYGĄ „PRIERAIŠUSIS ŽAIDIMAS“

„Knygoje „Prieraišusis žaidimas“ ne tik perduodama svarbi žinia ir pateikiama daug svarstytinų dalykų. Šią knygą privalo perskaityti kiekvienas, kas nori būti tėvais, nepasikliaunančiais apdovanojimu ir baudimu.“

Midwest Book Review

„Man patinka ši knyga! Išmokite žaisdami rasti kelią į savo vaiko širdį. Tai daug geriau nei bausti ir barti.“

Psichiatras, daugelio knygų autorius med. dr. Peteris Bregginas

„Mėgstu Alethos Solter darbą, nes ji taip nuodugniai paaiškina tris dalykus: tėvų ir vaikų ryšį, vaiko emocinį gyvenimą ir žaidimo galią. „Prieraišusis žaidimas“ pakelia supratimą į naują lygį.“

Filos. dr. Lawrence’as Cohenas, knygos „Žaisminga tėvystė“ autorius

„Prieraišusis žaidimas“ – dar viena neįkainojama Alethos Solter knyga tėvams. Man labai patinka Solter kūrybiškumas, taip pat jos švelnumas. Tai tikrai naujas požiūris į tėvystę, įgalinančią užauginti humaniškus suaugusiuosius.“

Filos. dr. Elaine Aron, knygos „Labai jautrus vaikas“ autorė

„Šią knygą privalo perskaityti tėvai, taip pat su vaikais dirbantys psichoterapeutai.“

Geštalto terapeutė, filos. dr. Violeta Oaklander, knygos „Langas į vaiko pasaulį“ autorė

„Alethos Solter „Prieraišusis žaidimas“ – dar viena knyga, papildanti jos nuostabią knygų seriją apie tėvystę ir vaikus. Autorė

išdėsto savo teoriją, bet dar svarbiau, kad knygoje ji pateikia daugybę istorijų, kaip tėvai, žaisdami su vaikais, sustiprina ryšį ir padeda jiems įveikti sunkumus. Man tai patinka!“

Filos. dr. Johnas Breedingas, knygos „Iš pašėlusių eržiliukų užauga geriausi žirgai“ autorius

„Knygoje „Prieraišusis žaidimas“ pateikiama tvirtai moksliškai pagrįstų patarimų, padedančių visais drausminimo atvejais. Labai labai rekomenduoju! Ši knyga neabejotinai pravers ne tik tėvams, bet ir psichoterapeutams, auklėtojams ir sveikatos priežiūros darbuotojams. Dr. Solter darbas yra tikra oazė knygų tėvams dykumoje.“

Filos. dr. Thomas Armstrongas, knygos „Savaip“ autorius

„Knygoje „Prieraišusis žaidimas“ Aletha Solter nukelia skaitytoją tiesiai į vaiko emocinės patirties centrą. Ji aiškiai parodo, kaip susidūrus su kai kuriais didžiausiais tėvystės sunkumais išsaugoti džiaugsmą, pagyti ir sutvirtinti ryšį.“

Naomi Aldort, knygos „Auginti vaikus, augti patiems“ autorė

„Juokas ir žaidimas kaipmat sustiprina ryšį ir dažnai yra greičiausias, tiesiausias ir linksmiausias kelias gydant vaikystės žaizdas. Dr. Solter knyga gerai suręsta ir lengvai skaitoma, ji įkvėps žaisti, kad užmegztumėte artimesnį ryšį su savo vaikais.“

Gydytojas natūropatas Edwinas Hofmannas-Smithas

„Dr. Solter pateikiamos strategijos padės daugeliui tėvų žaidžiant paliesti rūpimus dalykus ir sukurti šiltus, vaisingus ir tvirtus santykius su savo vaikais.“

Filos. dr. Maria Chesley Fisk, knygos „Mokykite vaikus galvoti“ autorė

ĮŽANGA

Ar žinote, kad drausminti galima nebūtinai rimtai, keliant stresą, nuobodulį ar neviltį ir kad daugelį vaiko elgesio problemų galima išspręsti žaismingai? Ši knyga apie tai. Galbūt nenorite taikyti bausmių, bet nežinote, kaip pakeisti vaiko elgesį. Arba blaškotės tarp valdingo ir per daug nuolaidaus požiūrio ir negalite rasti vidurio.

Šioje knygoje aprašomi žaidimai, kurie mažina stresą, stiprina prieraišumą ir išsprendžia elgesio problemas, o kartu kelia juoką ir džiaugsmą tiek jums, tiek jūsų vaikams. Nesvarbu, ar vaikas mažas, ar jau ant paauglystės slenksčio, bus smagu suprasti, kaip lengvai galima pakeisti vaiko elgesį netaikant bausmių. Tam tikrais žaidimais galite „įveikti“ savo vaikus ir sudrausminti, kartais net visai lengvai. Šioje knygoje aprašomas drausminimas nėra nei valdingas, nei nuolaidus. Sužinosite, kaip būtinas ribas nustatyti taip, kad vaikai bendradarbiautų, o ne maištautų.

Knygoje neriama giliau ir tipiškos drausmės problemos nagrinėjamos atsižvelgiant į streso šaltinius, iš kurių auga sunkaus elgesio šaknys. Jūsų vaikų elgesys gali tapti dar sudėtingesnis, kai jiems kelia stresą tokie veiksniai kaip kito vaiko gimimas šeimoje, medicininės procedūros ar mokykla. Knygoje pateikti žaidimai įgalins jus padėti savo vaikams sunkiu metu. Vaikams įveikiant stresą ir atsipalaiduojant, jų elgesys gerės.

Šios knygos teorinis pagrindas yra prieraišumo teorija. XX a. 6-ajame dešimtmetyje žymus britų gydytojas ir psichoanalitikas Johnas Bowlby’is pirmą kartą pavartojo terminą „prieraišumas“kalbėdamas apie vaiko ryšį su tėvais. Nuo to laiko apie tėvų ir vaikų prieraišumą sukaupta daugybė žinių. Socialinės sąveikos nuo pat kūdikystės yra sveiko prieraišumo pamatas. Kai  Vaikai neužmezga jautrių, džiaugsmingų santykių su tėvais arba kai jie patiria tam tikrą traumą, prieraišumas silpnėja, ir tai gali sukelti daugybę elgesio ir emocinių sunkumų. Per pastaruosius 25 metus sukūriau unikalių, labai efektyvių ir džiugių žaidybinių užsiėmimų, kuriuos vadinu prieraišiuoju žaidimu.

Ar žinojote, kad pozityvūs socialiniai santykiai skatina išsiskirti oksitociną – geros savijautos cheminę medžiagą, kuri mažina stresą ir skatina augimą bei gijimą, taip pat gerina smegenų vystymąsi? Bendras žaidimas stimuliuoja smegenų sritis, atsakingas už agresyvaus elgesio kontroliavimą, o juokas mažina pyktį ir nerimą, taip pat streso hormonų kiekį. Po trauminių patirčių tiesiogine šio žodžio prasme galite „perkrauti“ vaiko smegenis žaisdami tam tikrą žaidimą, kuris padeda atsigauti po traumos. Pastebėjau, kad šie žaidimai puikiai tinka visokio amžiaus vaikams ir įvairių kultūrų šeimoms. Visame pasaulyje tėvai džiaugiasi teigiamais savo vaikų pokyčiais, kuriuos mato pradėję žaisti šiuos unikalius žaidimus. Prieraišusis žaidimas turi keletą išskirtinių bruožų, kuriais skiriasi nuo tradicinių ar sportinių žaidimų. Jame svarbiausias yra vaikas, dažnai juokiamasi, nereikia ypatingos įrangos, šiuos žaidimus galima žaisti bet kur bet kada. Be to, juos žaidžiant nėra konkurencijos ir nustatytų taisyklių. Vaikai mėgsta prieraišųjį žaidimą ir dažnai jį inicijuoja. Tiesą sakant, gal jau dabar taikote šį žaidimą, tik dar nesuprantate gilesnės jo reikšmės bei naudos. Šioje knygoje paaiškinama gilesnė įprastos veiklos (tokios kaip slėpynių žaidimas) prasmė. Čia taip pat aprašoma, kaip įtraukiant vaikus į tokią veiklą išspręsti tam tikrus konfliktus. Kartais vaikų kvietimas žaisti būna išreikštas įkyriu elgesiu, kurį galima suprasti kaip kvailumą, grubumą ar laiko švaistymą. Ši knyga padės suprasti tokį elgesį ir reaguoti užmezgant ryšį bei bendradarbiaujant.

Knygą sudariau pagal tipines drausminimo temas bei specifinius streso šaltinius, taigi kiekvienas skyrius paskirtas kuriam nors klausimui. Todėl neskaitydami visos knygos galite lengvai rasti atitinkamą informaciją ir praktinius patarimus, tinkamus jūsų šeimos situacijai. Vis dėlto perskaityti visą knygą naudinga, nes galbūt sužinosite savo vaiko elgesio priežastis, apie kurias net nepagalvojote.

Kad pailiustruočiau įvairias žaidimo formas, pateikiu daug tikrų pavyzdžių, kuriuos papasakojo tėvai per interviu ar kuriuos sukaupiau iš savo, kaip konsultantės, tėvų ir vaikų žaidimo trenerės, seminarų vedėjos, mamos ir močiutės, patirties. Tikiuosi, šie pavyzdžiai pralinksmins ir įkvėps išbandyti prieraišųjį žaidimą su savo vaikais.

Šioje knygoje vaikų amžius svyruoja nuo naujagimystės iki dvylikos metų. Daugumą metodų galima pritaikyti skirtingo amžiaus vaikams, nors tam tikruose jus įkvėpsiančiuose pavydžiuose vaikai bus jaunesni (ar vyresni) nei jūsų.

Visiems tėvams linkiu daug džiugių akimirkų mezgant ryšį su savo vaikais. Ar jau nusiteikę pakrizenti?

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Prieraišusis žaidimas. Kaip spręsti vaikų elgesio problemas žaidžiant, juokiantis, ir užmezgant su jais ryšį

Prieraišusis žaidimas. Kaip spręsti vaikų elgesio problemas žaidžiant, juokiantis, ir užmezgant su jais ryšį

Kaip spręsti vaikų elgesio problemas žaidžiant, juokiantis, ir užmezgant su jais ryšį

Priedai

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: