• Tik internetu
  • Išparduota
Europos šlamštas. Šešiolika būdų prisiminti tėtį.

Europos šlamštas. Šešiolika būdų prisiminti tėtį.

10,30 €
: KITI LEIDĖJAI
block Nebeturime
Kiekis

Esė romanas "Europos šlamštas. Šešiolika būdų prisiminti tėtį" (Europeiskt skräp, 2009) švedų rašytojui ir vertėjui Ulfui Peteriui Hallbergui (gimusiam Malmėje, jau tris dešimtmečius gyvenančiam Berlyne) atnešė didžiausią sėkmę. Puikaus pasakotojo sukurta originalaus žanro knyga – joje persipina dokumentika ir išmonė, kelionių aprašymai ir vaikystės prisiminimai, asmeninio gyvenimo ir kultūros reiškinių refleksija – buvo išversta į italų, serbų ir anglų kalbas, už ją autorius apdovanotas 2010-ųjų Alberto Bonniero premija.

Kaip skelbia knygos "Europos šlamštas. Šešiolika būdų prisiminti tėtį" paantraštė, tai šešiolika pasakojimų, kurių veikėjai – įvairiausios Europos kultūros personalijos, nuo Charles’io Baudelaire’o ir Walterio Benjamino iki Ginos Lollobrigidos ir Gretos Garbo. Visus juos sieja priklausymas savotiškai žinianešių armijai, Europos kultūros paveldo, kitaip – europinio šlamšto – kavalerijai.

Autoriaus tėvas, niekad neturėjęs jokios tarnybos, gyvenimą paskyrė to „šlamšto“apmąstymui ir katalogavimui. Laikraščių iškarpų segtuvai, užrašų knygelės ir iš labai kuklių pajamų meno galerija paverstas šeimos butas – tai regimoji kolekcininko palikimo dalis. Bet ne mažiau svarbi ir neregimoji – jo paties gyvenimo vizija, nepaklūstanti rinkos dėsniams ir pragmatizmui, kuria jis užkrėtė savo sūnų.

KITI LEIDĖJAI

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-9955-605-78-2
Autorius
Ulf Peter Hallberg
Leidimo metai
2013
Įrišimas
minkštas
Psl.
340
Formatas (mm)
151x213
Leidykla
Apostrofa"
švedų kalbos vertė Alma Braškytė

30 kitų prekių šioje kategorijoje :