Jonas Daniliauskas. Tapyba / Painting

Jonas Daniliauskas. TAPYBA / PAINTING

25,80 €
  • Dailininkas Jonas Daniliauskas
  • Formatas (mm) 240X295
  • Įrišimas kietas
  • Psl. 288
  • ISBN 978-609-95393-0-0
  • Leidimo metai 2012
  • Leidykla „Artkomas"
: Artkomas
check Turime
Kiekis

Tapytojo Jono Daniliausko darbų albumas – pirmasis ir kol kas vienintelis ryškiausio Lietuvos primityvistinės dailės atstovo darbų rinkinys, išleistas VšĮ “Artkomas”.

Albume publikuojami geriausi menininko 30-ies metų kūrybinį kelią atspindintys darbai – daugiau nei 280 tapybos ir pastelės technika atliktų paveikslų. ‘Daniliauskiško kalbėjimo” poeziją apžvelgia dailėtyrininkė Gražina Gurnevičiūtė, teorinėmis įžvalgomis dalinasi menotyrininkas Remigijus Venckus. Pateikiamame interviu tapytojas išpažįsta neblėstančią meilę ir pagarbą savo kaimiškoms šaknims, susižavėjimą kasdieniais kaimo darbais bei ramiu, įprastine vaga tekančiu kaimo gyvenimu. „Nors mano vaizduojamame kaime ne viskas yra labai gražu, tačiau labiausiai mane žavi kaimo darbai. Kai visa šeima per visus metus dirba įprastus, kasdienius darbus tuomet jie man atrodo ypač sakralūs. Prisimenu savo senelių ir tėvų darbus. Mano tėvas buvo veterinaras, jis ne tik daug dirbo kolūkyje, bet nuolatos talkino ir kaimo žmonėms. Taigi meilė visiems kasdieniams darbams kyla iš mano gyvenimo. Darbų grožis yra tarsi įaugęs į kraują. Mane žavi ne tik žmonių tarpusavio santykiai, bet ir žmogaus bei gyvulio ryšys. Įprasti kaimo kultūros įvykiai, tokie kaip maudymasis pirtyje, vakaronės, laidotuvės ir t. t., yra tikri mano kūrybinio įkvėpimo šaltiniai“, sako J. Daniliauskas. „Dažnai pagalvoju, kad tie vaizdai, kuriuos dabar regiu, po gero dešimtmečio nebeegzistuos.  Tai yra jau išeinantis kaimas.“ Įvairiausi nameliai, trobesiai, pašiūrės, kiekvienoje sodyboje vis kitaip atrodantys šuliniai, kiemai ir sodai bei jų gyventojai – pagrindiniai tapytojo kuriamo pasaulio herojai. Jiems nereikia kovoti su kasdienybės rutina: J. Daniliausko darbuose kaimo kasdienybė virsta harmoningo gyvenimo sinonimu. Miesto kultūra, jos beprotiškas tempas ir dažnai brutali estetika tapytojui svetima. Nors yra nutapęs Vilniaus miesto peizažų, menininkas teigia, kad jį visada labiau traukdavo maži gyvenimai, kuriuose vis dar galima rasti nykstančios kaimo kultūros žymių.

Paėmus į rankas, albumas labiau panėšėja į romaną. Tam tikra prasme tai ir yra romanas – tapybiniai Jono Daniliausko memuarai, nueito kelio apžvalga, pradedami naujausiais darbais ir pamažu vedantys skaitytoją į ankstyvuosius menininko ieškojimus bei atradimus.

„Šiuo meno albumu bandysime atgaivinti senas tradicijas: juk anksčiau Lietuvos menininkų albumų buvo galima rasti kiekvienos šeimos knygų lentynoje, vienoje iš pačių garbingiausių vietų; tai buvo knygos, kurias žmonės mielai skaitė patys bei dovanodavo draugams ir pažįstamiems“, teigia albumo sudarytojas, VšĮ „Artkomas“ vadovas Olegas Darčanovas. „J. Daniliausko albumas – solidi dovana, puikiai tiksianti draugui, kolegai (o ypač – kolegei!), verslo partneriui ar svečiui iš užsienio. Tai – vienas žinomiausių ir populiariausių Lietuvos menininkų, ir galime tik pasidžiaugti, kad daugiau nei metus brandinta knyga – tokia kokybiška tiek turinio, tiek formos prasme.“ sako O. Darčanovas.

Papildoma informacija:

Jono Daniliausko tapybos parodos 2012 m. vyksta tarptautinio vaizduojamosios dailės festivalio „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“ programos rėmuose.

Kelmės krašto muziejus , Dvaro g. 5, Kelmė

birželio 15 – liepos 24 d.

Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčia, Vilkyškiai, Pagėgių raj.

liepos 28 – rugpjūčio 15 d.

Kamerinių menų centras, Senoji Anykščių koplyčia, Vilniaus g. 36, Anykščiai

spalio 12 - lapkričio 13 d.

 

Liepos 28 d. 12 val. Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčios erdvėje vyks parodos atidarymas, albumo pristatymas bei susitikimas su J. Daniliausku.

Artkomas
: 10 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-609-95393-0-0
Leidimo metai
2012
Įrišimas
kietas
Psl.
288
Formatas (mm)
240X295
Leidykla
„Artkomas"
Dailininkas
Jonas Daniliauskas

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

30 kitų prekių šioje kategorijoje :