• Nauja
Karalių kuria aplinka Operos solistas Vaclovas Daunoras

Karalių kuria aplinka Operos solistas Vaclovas Daunoras

14,30 €
Knyga apie vieną ryškiausių ir talentingiausių Lietuvos operos artistų, nepriekaištingos vokalinės technikos ir išskirtinių artistinių gabumų menininką, ilgametį LNOBT solistą, vokalo pedagogikos profesorių, Sąjūdžio aktyvistą Vaclovą Daunorą (g. 1937).
: R. Paknio leidykla
check Turime
Kiekis

Nuo jaunumės žavėjęs nuostabiu balsu ir įtaiga, Daunoras nuėjo ilgą ir efektingą, radikalių posūkių nestokojantį profesinės karjeros kelią. Laimėjęs prestižinius konkursus, stažavęs Milano „La Scalos“ teatre, patekęs į sovietinės valdžios nemalonę, jis vis tiek išsikovojo visus menininkams anuomet skiriamus titulus, o Lietuvai atgavus Nepriklausomybę įžengė į reikšmingiausią pasaulio operos sceną – prestižiniame Niujorko „Metropolitan Opera“ teatre debiutavo sulaukęs 59-erių ir dainavo jame 10 sezonų! 

Milžinišką artistinę ir vokalinę patirtį Daunoras išdėstė memuarų dalyje. Knygoje apie bičiulį ir mokytoją pasakoja Giedrė Kaukaitė, Gražina Ručytė-Landsbergienė, Sofija Jonaitytė, Ričardas Daunoras, Edmundas Gedgaudas, Robertas Bekionis, Vytautas Laurušas ir kt.
Sudarytoja Jūratė Katinaitė pateikia išsamų pasakojimą apie operos solisto karjerą ir atidžiai, nešališkai, dokumentuotai nagrinėja dviejų operos grandų – Daunoro ir Virgilijaus Noreikos – konfliktą. 
Yra kūrybos ir gyvenimo chronologija, vardynas. 
Knyga iliustruota nuotraukomis ir dokumentais, liudijančiais menininko kelią, taip pat Daunoro tapybos reprodukcijomis.

"Tai vienas nuoširdžiausių mano sutiktų menininkų - atviras, savikritiškas, empatiškas, dosnus kitiems padrąsinimų, lig šiol degantis savo vokalo teorijomis. Bet, neduok Dieve, apvilsi... Charakteris kaip metalinis šarvas, o po juo - jautri, vaikiška siela. Pasak jo ilgamečio koncertmeisterio Roberto Bekionio, "jis žinojo savo vertę ir visada gynė savo tiesę".

Jūratė Katinaitė
R. Paknio leidykla
: 2 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
9789955736790
Leidimo metai
2018
Sudarytojas
Jūratė Katinaitė
Įrišimas
kietas
Psl.
260
Formatas (mm)
17x24
Leidykla
„R. Paknio"

30 kitų prekių šioje kategorijoje :