Forma architektūroje

Forma architektūroje

9,15 €
  • Autorius Edmundas Stasiulis
  • Formatas (mm) 295x225
  • Įrišimas minkštas
  • Psl. 216
  • ISBN 978-9955-854-83-8
  • Leidimo metai 2010
  • Leidykla „Vilniaus dailės akademija"
check Turime
Kiekis

Knygoje nagrinėjamos architektūrinės raiškos ir išliekamosios vertės problemos, formų kaitos tendencijos, pateikiama įvairių architektūrinių objektų ir supančios aplinkos analizė, konstrukcinių sistemų, spalvų, šviesos, naujų technologijų ir statybinių medžiagų įtaka meninės formos raiškai. Visą vadovėlio struktūrinę sąrangą jungianti gija – tai supratimas, kad architektas, siekdamas tik utilitarių tikslų ir remdamasis tik išbandytais estetiniais kriterijais, niekada nepasieks meninės raiškos pilnatvės.

Leidinyje pateikta medžiaga padės suprasti architekto profesijos sudėtingumą ir prasmę. Teigiama, kad architektūros kūrinys nėra vien loginės analizės, kanonizuotų dogmų produktas ir negali būti traktuojamas vien kaip abstrakčių formų ar virtualių vizijų rinkinys. Knygoje stengiamasi pabrėžti architektūros meninę prigimtį, jos dvasinimą, kai skirtingi poliai nekonkuruoja tarpusavyje, bet išryškindami vieni kitų teigiamas savybes, susijungia į nedalomą visumą, tuo tarpu beatodairiškas originalumo, išskirtinumo siekis dažnai priveda prie vulgarokų, keistai transformutų erdvinių sprendimų.
Siekta parodyti, kad harmoninga visuma pasiekiama ne todėl, kad sukuriamos gražios atskirų objekto dalių formos, bet todėl, kad surandama prasminga pusiausvyra tarp skirtingų polių, sukuriama atskirų priešybių tektoniška pusiausvyra.
Architektūrinės formos raidos problemos siejamos su stiliaus ir atitinkamo laikmečio siekiais. Įvairūs stiliai formuojasi, vystosi ir miršta, vėliau, įgaudami įvairiausias modifikacijas, vėl atgimsta. Stilius yra kintantis, tam tikras pažiūras ir subjektyvias nuostatas atspindintis reiškinys, tuo tarpu architektūrinių sprendimų kokybė ir grožis yra pastovios, objektyvios, laiko išbandytos kategorijos.

Ši knyga skirta architektūrą ir interjero dizainą studijuojantiems jaunuoliams, o surinkta ir susisteminta medžiaga pravers visiems besidomintiems architektūrinių erdvių ir formų kaitos, evoliucionavimo ir vertinimo problemomis.

: 2 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-9955-854-83-8
Autorius
Edmundas Stasiulis
Leidimo metai
2010
Įrišimas
minkštas
Psl.
216
Formatas (mm)
295x225
Leidykla
„Vilniaus dailės akademija"

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

13 kitų prekių šioje kategorijoje :