Fons Verborum. Lietuvių-lotynų ir lotynų-lietuvių kalbų žodynėlis

Fons Verborum. Lietuvių-lotynų ir lotynų-lietuvių kalbų žodynėlis

10,20 €
  • Autorius Aleksandra Teresė Veličkienė
  • Formatas (mm) 133x208
  • Įrišimas kietas
  • Psl. 304
  • ISBN 978-9986-09-433-3
  • Leidimo metai 2012
  • Leidykla „Margi raštai"
: Margi raštai
check Turime
Kiekis

Lotynų kalba, suirus Romos imperijai, mirusi kaip šnekamoji romėnų tautos kalba, vėliau patyrė šimtmečių išbandymus, bet liko gyva lig šiol ir suteikia mums neįkainojamą galimybę pasinaudoti žodynuose sukauptais žodžiais įvairiose šiandieninio gyvenimo srityse (teisėje, humanitarinėje kultūroje, botanikoje, zoologijoje, medicinoje etc.). Visoje Europoje ir Lietuvoje šimtmečius neišnyko dėmesys lotynų kalbai, ją naudojo diplomatai, mokslininkai, Katalikų bažnyčia, ja rašytos tarptautinės sutartys ir teisės statutai. Iš tų laikų ateina tradicija remiantis lotynų ir senąja graikų kalbomis kurti naujus terminus (mobilusis telefonas, intervizija, readmisija etc.). Skambiais lotyniškais žodžiais pavadinta šimtai teisės paslaugas teikiančių kontorų, firmų, įmonių, parduotuvių... Tačiau Lietuvoje lig šiol nebuvo didesnio ir tinkamo praktiniam naudojimui lietuvių–lotynų kalbų žodyno, išskyrus kelis vadovėliuose esančius žodynėlius.

1-ojoje šio žodynėlio dalyje (lietuvių–lotynų kalbų žodžiai) pateikiama nemažai medžių, gyvūnų pavadinimų, filologijos ir medicinos terminų. 2-oje dalyje (lotynų–lietuvių kalbų žodžiai) daugiau vietos skiriama teisės terminams, citatoms iš garsiųjų Romos juristų kūrinių. Kadangi šiais laikais tik nedaugelis gerai moka lotynų kalbą, bet nemažai kam tenka vartoti šios kalbos žodžius praktinėje veikloje, šiame žodynėlyje daugiaskiemeniai lotyniški žodžiai sukirčiuoti.

Šis žodynėlis bus pravartus ne tik humanitarams, teisininkams, medikams, bet ir studentams bei daugeliui intelektualių žmonių.

: 2 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-9986-09-433-3
Autorius
Aleksandra Teresė Veličkienė
Leidimo metai
2012
Įrišimas
kietas
Psl.
304
Formatas (mm)
133x208
Leidykla
„Margi raštai"

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

13 kitų prekių šioje kategorijoje :