• -0,87 €
Strazdanota vasara

Strazdanota vasara

1,45 € Sutaupote 0,87 €
2,32 €
  • Autorius Bronius Bušma
  • Formatas (mm) 125x195
  • Įrišimas minkštas
  • Psl. 208
  • ISBN 978-5-417-00932-7
  • Leidimo metai 2007
  • Leidykla „Mintis"
: Mintis
check Turime
Kiekis

Knygą sudaro dvi apysakos. Pirmojoje – „Stazdanota vasara“ – vaizduojamas paauglio Adulio Babarsko gyvenimas vieną vasarą. Pagrindinio herojaus lūpomis su lengva ironija ir humoru pasakojama apie jo brolio Rapolo ir Živilės meilę, kaimynų ir draugų Zigmo, Justės ir Jono kasdieninius rūpesčius. Pagal šią apysaką sukurtas televizijos meninis filmas.

Antrosios apysakos „Markizas – angelų karalius“ veiksmas vyksta vaikų namuose. Skirtingų likimų suvesti jų gyventojai – Markizas, jo geriausi draugai Bananas, Gervė ir kiti – pasitelkę vaikišką fantaziją bando sukurti realų gyvenimą.

B. Bušmos knyga „Stazdanota vasara“ leidžiama antrą kartą minint pagal ją sukurto to paties pavadinimo filmo 20 metų jubiliejų.

„Esu girdėjęs, kad ten, kur žmogus stovi, ten jam ir pasaulio centras. Visiškai tam pritariu. Man tokie centrai buvo du. Paluobės kaimas netoli Ylakių ir Klaipėdos mokykla – internatas Nr. 1. Visur kitur, kur lankiausi, atrodo, net trumpam nebuvau stabtelėjęs – tik ėjau ir ėjau... Taigi viskas, kas sudėta į šias dvi apysakaites, yra iš tų dviejų mano pasaulio centrų. Ne tik veikėjai, bet ir gamtos vaizdai, namai, malūnas, medžiai, mažiausias krūmas, kelias ar takelis, mokyklos klasė, bendrabutis, katilinė – viskas turi savo prototipus. Dabar nuoširdžiai gailiuosi, jog kažkada rašydamas (šis knygos leidimas jau antras) pakeičiau kai kurių veikėjų vardus, vietovių pavadinimus. Ir šiandien šventai tebetikiu, kad veidą nuo vasaros strazdanų galima išgydyti tiktai varlių kurkulais...“
B. B.

: 14 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-5-417-00932-7
Autorius
Bronius Bušma
Leidimo metai
2007
Įrišimas
minkštas
Psl.
208
Formatas (mm)
125x195
Leidykla
„Mintis"

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

30 kitų prekių šioje kategorijoje :