• Nauja
Hitopadeša. Išmintis mažiems ir dideliems

Hitopadeša. Išmintis mažiems ir dideliems

15,10 €

Pagrindinis knygos herojus yra prašomas išlavinti paikus karaliaus sūnus ir išugdyti juos valdovais.

Neišmanėliai princai nelinkę mokytis, todėl sumanusis mokytojas siekia juos sudominti, sekdamas patrauklias pasakėčias, į jas įpindamas patarimų apie dorovę bei kitas charakterį ugdančias vertybes.

: Ajurvedos akademija
check Turime
Kiekis

Hitopadešos  “gerieji pamokymai” garsėja išmintimi ir yra viena popiuliariausių etikos ir visuomenės mokslo veikalų.Hitopadešos siužetą rutuliuoja vienas iš kito plaukiantys pagrindinių veikėjų – gyvūnų – pasakojimai. Vaikai mėgsta„Hitopadešą“ dėl pasakėčių, kuriose gyvūnai įasmenina tam tikrus žmonių bruožus. Pasakėčios parašytos tiek vaikams, tiek suaugusiesiems suprantama kalba, nereikalaujančia didelių pastangų suvokti jų moralę. 

Įžanginis skyrius pabrėžia lavinimo reikšmę. “Kaip išdegęs molį nebenutrinsi puodynės rašto, taip vaikui mokantis įgyti įspūdžiai išlieka visam gyvenimui. Tad protingiems ir atsakingiems vadovams turėtų ypač rūpėti, kokius įspūdžius patirs jauni, dar nesusiformavę protai. 

Sumaterialėjusiame šiandienos pasaulyje ši knyga moko saviugdos, įkvepia žmones apmąstyti ir pritaikyti tūkstantmečiais sukauptą išmintį, gyventi pagal aukštesnius principus. Juk, kaip sakoma Vedose, ne materiali gerovė yra galutinis žmogiškosios būties tikslas. Pagrindiniai Hitopadešos dorovės principai kloja tvirtą pamatą ugdant kilnų charakterį, siekiant dvasinės pažangos. 

Daugelyje šalių tai viena iš skaitomiausių vaikų knygų. 

Knyga paklausi ir tarp suaugusiųjų, netgi mokslininkų, mat joje glūdi per amžius sukaupta išmintis. Mokslieji skaitytojai įvertins devanagario rašmenis, paraidinę sanskrito perrašą bei pažodinį vertimą.

Ajurvedos akademija
: 13 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
9786099581538
Autorius
Šri Narajana Pandita
Leidimo metai
2018
Įrišimas
kietas
Psl.
380
Formatas (mm)
175x220x40
Leidykla
„Ajurvedos akademija"
anglų kalbos
Vertė
Saulius Dagys

Jums taip pat gali patikti

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

28 kitų prekių šioje kategorijoje :