Origenas, Giesmių giesmės homilijos

Origenas, Giesmių giesmės homilijos

16,10 €
: Aidai
check Turime
Kiekis

"Origenas buvo tikras mokytojas ir kaip tokį jį ­nostalgiškai bei jautriai prisimindavo jo ­mokiniai - jis buvo ne tik išskirtinis teologas, bet ir pavyzdinis mokymo, kurį perduodavo, liudytojas… Užsiimti teologija jam iš esmės reiškė aiškinti ir suprasti Raštą; galima pasakyti, kad jo teologija yra tobula teologijos ir egzegezės santarvė", - taip vienoje iš savo homilijų Origeną apibūdino Benediktas XVI.
Iš šios santarvės kilo tūkstantmečių iššūkius atlaikiusi krikščioniškosios mistikos kalba. Origenas ją sukūrė aiškindamas Giesmių giesmę. Dramatiška, išsiskyrimų ir grįžimų perpinta Sužadėtinės ir Sužadėtinio meilės istorija buvo perskaityta kaip pasakojimas apie Sielą ir Kristų - vienas kitą viliojančius, vienas kito ieškančius ir galiausiai amžiams susivienijančius viso pasaulio atnaujinime.
Gyvi ir gaivūs krikščionybės III šimtmečio tekstai išsamių komentarų dėka šiame leidinyje įgauna naujų prasmių - iškyla jų sąsajos su gnosticizmu ir žydiškąja egzegeze, su platonizmu ir stoikų filosofija, su ankstyvosios Bažnyčios kasdiena ir nelengva įtampa tarp giliai išsilavinusių ir "paprastųjų" tikinčiųjų. 

Aidai
: 1 Vienetas

Charakteristikos

ISBN / EAN
9789955656999
Leidimo metai
2011
Įrišimas
kietas
Psl.
328
Formatas (mm)
145x220x30
Leidykla
„Aidai"
lotynų kalbos vertė Gediminas Žukas

30 kitų prekių šioje kategorijoje :