Išsivadavimo fantazijos Padidinti

Išsivadavimo fantazijos

Nauja prekė

1,20 €

Charakteristikos

ISBN / EAN9785417008535
AutoriusVladimir Tismaneanu
Leidimo metai2003
Įrišimasminkštas
Psl.480
Formatas (mm)160x240
Leidykla„Mintis"
anglų kalbos vertė Giedrė Baltrūnienė

Apie prekę

Vladimeras Tismaneanu – Merilendo universiteto (Koledž Parkas) profesorius, knygos "Reinventing Politics: Eastern Europe from Stalin to Havel“ autorius yra ir vienas iš pagrindinių pokomunistinės Europos pasaulio apžvalgininkų. Tismaneanu pats dalyvavo aprašomuosiuose įvykiuose savo gimtojoje Rumunijoje, taigi naudojasi pokalbių su aštuntojo ir devintojo dešimtmečių disidentais medžiaga. Be to, jis pateikia autentiškas šalių nuo Baltijos iki Juodosios jūros apžvalgas.

Žlugus Sovietų Sąjungai Rytų Europa tapo ideologinių mūšių lauku, kuriame kovoja liberalai ir autoritarinio režimo šalininkai, stengdamiesi užimti marksizmo prarastas pozicijas. Vladimir Tismaneanu įspėja, kad demokratinėms jėgoms autoritarinis nacionalizmas kelia rimtą grėsmę. Autorius, vienas iš pagrindinių pokomunistinės Europos pasaulio apžvalgininkų, parodo, jog beveik visą XX amžių Rytų Europoje vyravo ekstremalaus nacionalizmo ir autoritarizmo idėjos, o liberalizmo istorinės šaknys dar labai silpnos. Jo teigimu, nors demokratija plinta tokiose šalyse kaip Čekija ir Lenkija, būtų klaidinga manyti, kad liberalizmas būtinai nugalės. Atskleisdamas, kaip nacionalistiškai nusiteikę inteligentai kursto etninę neapykantą Rusijoje, Rumunijoje ir buvusioje Jugoslavijoje patriotiniais mitais apie didvyrius, atpirkimo ožius bei istorinę neteisybę, V. Tismaneanu parodo, kaip tais mitais žavisi žmonės, trokštantys žūtbūt išsivaduoti iš politinės bei ekonominės nežinomybės.

Pasaulyje vyksta kažkas nauja. Ne istorijos pabaiga, civilizacijų susidūrimas ar nenumaldomas galutinis nuosmukis į nusikaltimą anarchiją. Veikiau mes pasiekėme tokį tašką ir gyvename tokiu laiku, kai aiškiai apibrėžti, nusistovėję, žinomi įpročiai, institucijos ir gyvenimo būdas užleidžia vietą neapibrėžtoms, miglotoms, keliančioms nerimą, iškraipytoms realijos. Tikriausiai tokį metą Augustinas turėjo galvoje sakydamas: ,,Tai buvo ne absoliuti nebūtis. Tai buvo savotiškas niekaip neapibūdinamas beformiškumas.
(Ken Jowitt)

Kažin ar įmanoma suprantamai paaiškinti perėjimą nuo principų prie veiksmo nepasitelkus mito.
(Georges Sorel)


Recenzija internete

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Išsivadavimo fantazijos

Išsivadavimo fantazijos

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: