• Nauja
Mažoji Lietuva. Lietuvininkų kovos

Mažoji Lietuva. Lietuvininkų kovos

14,20 €

Sukilimo varomoji jėga buvo Mažosios Lietuvos tautinės tarybos nariai. Knygoje pateikiami mažiau žinomi dokumentai, gausu nuotraukų, susijusių su lietuvininkų ir Mažosios Lietuvos bičiulių tautine veikla.

: Andrena
check Turime
Kiekis

Lietuvos istorijoje tebėra nemažai tokių istorinių įvykių, kurių reikšmė laikui bėgant ne mažėja, bet didėja. Viena iš jų – 1918 metų lapkričio 30 d. TILŽĖS AKTAS (Deklaracija), kuriuo paskelbta Mažosios ir Didžiosios Lietuvos vienybė ir siekis susijungti į vieną valstybę. Po 1923 m. sausio 10—15 dienomis įvykusio sėkmingo Klaipėdos krašto sukilimo iš dalies buvo įgyvendinti abiejų Lietuvų suvienijimo siekiai.

Sukilimo varomoji jėga buvo Mažosios Lietuvos tautinės tarybos nariai. Knygoje pateikiami mažiau žinomi dokumentai, gausu nuotraukų, susijusių su lietuvininkų ir Mažosios Lietuvos bičiulių tautine veikla.

Tai dvylikos autorių, žymių Lietuvos istorikų, Mažosios Lietuvos veikėjų, politikų – Algirdo Matulevičiaus, Erdmono Simonaičio, Vytauto Šilo, Vytauto Grubliausko, Algirdo Antano Gliožaičio, Petro Šmito, Algio A. Regio, Alberto Juškos, Dainiaus Žalimo, Aleksandro Vitkaus, Vaclovo Bagdonavičiaus, Aro Lukšo – kolektyvinis darbas. Sudarytojas – Vytautas Šilas.

Knygoje „Mažoji Lietuva. Lietuvininkų kovos“ aptariama lietuvininkų (mažlietuvių) kultūrinė, socialinė ekonominė, apskritai tautinė padėtis vokiečių valdomoje Prūsijos valstybėje, siekis išlaikyti lietuvybę, Tilžės Akto signatarai, iškeliami Klaipėdos krašto sukilimo dalyvių žygdarbiai.

Knyga „Mažoji Lietuva. Lietuvininkų kovos“ užpildys Mažosios Lietuvos pažinimo spragą. Tikimės, kad leidinys išsklaidys skaitytojų abejones, ar Mažoji ir Didžioji Lietuva išties sudaro vieną bendrą lietuvių Tėvynę.

Pirmas knygos variantas tokiu pačiu pavadinimu ir mažu tiražu išleistas 2010 m. Dabar knyga „Mažoji Lietuva. Lietuvininkų kovos“ gerokai papildyta straipsniais ir dokumentais.

Andrena
: 2 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
9789986370895
Leidimo metai
2020
Sudarytojas
Vytautas Šilas
Įrišimas
kietas
Psl.
256
Formatas (mm)
170x240
Leidykla
Andrena

30 kitų prekių šioje kategorijoje :