• -7,00 €
Tautos drama. Pirmas tomas

Tautos drama (1939-1953)

4,00 € Sutaupote 7,00 €
11,00 €
: Mintis
check Turime
Kiekis

Monografijoje, istoriniu aspektu, analizuojamas ir nušviečiamas aktualus, naujausiųjų laikų istorijos mokslinių tyrimų objektas - XX a. lietuvių tautos istorijos stalinizmo epochos (1939-1953 m.) laikotarpis. Istorinėje apybraižoje nagrinėjama dar netolima ir neretai kontroversiškai vertinama mūsų tautos praeitis. Knygos ašis - mūsų tautos stalinizmo laikotarpio nelaimių dienos, sudaužiusios ar suluošinusios ne vieno tautiečio likimą. 

Tuo sudėtingu Lietuvai laikotarpiu, tautos istorija ir atskiro žmogaus - asmenybės istorija neretai atspindėjo jeigu ne tautos daugumos, tai bent jos atstovaujamos visuomenės grupės bei kartos likimą. Pirmoje monografijos dalyje „Tėvas ir sūnus" pateikiama dviejų neeilinių istorinių asmenybių - tėvo, gen. Stasio Zaskevičiaus ir sūnaus, jn. ltn. Algimanto gyvenimo ir veiklos ryškiausi momentai Lietuvoje vykusių politinių sistemų transformacijos laikotarpiu. Knygoje siekta atsakyti į vis dar aktualų klausimą, kodėl vieni tautiečiai palūždavo, o kiti - ne?

Tyrinėjant šį sudėtingą ir tragišką mūsų tautos istorijos laikotarpį, visada pravartu prisiminti tada buvusias sąlygas ir nedaryti skubotų ir nepagrįstų išvadų remiantis vien dabartinio gyvenimo realijomis ir tomis sukauptomis žiniomis, kuriomis mes dabartiniu metu disponuojame, bet tada nei mūsų tautos dauguma, nei patys aktyvūs pokario rezistencijos dalyviai viso to nežinojo.

: 5 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-5-417-01094-1
Autorius
Henrikas Šadžius
Leidimo metai
2015
Įrišimas
kietas
Psl.
512
Formatas (mm)
180x245
Leidykla
„Mintis"

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

30 kitų prekių šioje kategorijoje :