Naujienlaiškis

Reklama

Marginimas. Iš tekstilės istorijos.Žydrė Ridulytė

  • Sudarytojas Neringa Jančiūtė
  • Psl. 160
  • Leidykla „Mintis"
  • Leidimo metai 2012
  • ISBN / EAN 978-5-417-01049-1
  • Įrišimas minkštas
  • Formatas (mm) 228x258

Smulkiau

9,80 €

Knygoje išsamiai aptariamas dažymo amatas ir jo istorija, senieji gamtiniai dažai, taip pat pateikiamas dažymo pradžiamokslis. Išdėstytos pagrindinės žinios, kaip apdoroti pluoštą ir paruošti dažus, pateikiami senieji dažymo receptai ir naudingi specialistų patarimai ir rekomendacijos.

Leidinys supažindina su vienu seniausių ir gražiausių marginimų – dažymu raišiojant. Siūlai ar audinys apsaugomi nuo dažų įsiskverbimo tiesiog raišiojant, lankstant, susiuvant, suspaudžiant. Pristatomi ir kiti marginimo būdai, tokie kaip tiesioginis marginimas ar dažymas saulėje ir kt. Kiekvienas, norintis išmėginti šią nepaprastą, bet kartu lengvai perprantamą ir užburiančią veiklą – marginimą, knygoje suras ir istorinių, ir teorinių, ir praktinių žinių.

Knygos peržiūra

Įvairios marginimo technikos atsirado gilioje senovėje ir amžiams bėgant tobulėjo, virto savarankiška ir unikalia meno forma. Margintas audinys, kaip ir visa tekstilė, leidžia mums pajusti savo kultūrines šaknis ir seniai pamirštą praeitį. Margintas audinys saugo nebylų jį pagaminusio žmogaus atminimą.

Marginių raštai ir spalvos siejasi su senovinėmis ir mitologinėmis žiniomis. Įvairios kultūros į tekstilę sudeda skirtingas prasmes, jų atpažinimas susijęs su gaminimu ir naudojimu.

Marginimas, kaip ir dažymas bei audimas, yra esminės sudedamosios tekstilės dalys. Kaip ir dauguma žmogaus atradimų įvairūs marginimo būdai buvo atrasti netikėtai. Laikui bėgant atsitiktinumai atvėrė kelią menui. Senosios marginimo technikos neatsiejamos nuo dažymo natūraliais gamtiniais dažais. Iki XIX a. pab. audimo siūlams ir audiniams dažyti buvo naudojami tik natūralūs dažai. Didžioji ir vertingiausioji muziejuose saugomų tekstilės objektų dalis yra sukurta iki prasidedant sintetinių dažų erai.

Augalinis dažymas ar marginimas suartina su gamta. Suartina žmones, keičia jų patirtis, įkvėpia naujiems atradimams. Ir ši knyga yra ne daugiau, kaip mokytojo ir mokinio draugystės  ir daugybės jų pokalbių rezultatas. Mokytojas bendrauja su mokiniu, o šis įkvepia kitus. Besidominčiųjų ratas skleidžiasi it žiedas ir sunku beatsekti, nuo ko viskas prasidėjo, bet tai, kas iš tikrųjų sudomina, mūsų nepaleidžia ir įkvėpia tolesniems ieškojimams.

Natūralūs dažai – tai gamtos dovana. Išskirtinio išraiškingumo spalvos gaunamos iš įvairiausių augalų. Dažymas ir marginimas natūraliais dažais – tai daug atkaklumo, kantrybės, o seniau ir fizinės ištvermės reikalavęs darbas. Tai džiaugsmas, kurį teikia ne tik natūralių spalvų subtilumas, bet ir netikėto rezultato laukimas. Rezultatai užburia variacijų gausybe, žavi technikos ir estetikos vieningumu.

Tada ir pajunti tikrąją kūrybą.

  

 

   Tekstilės dažymas vasarą - paprasta ir labai įdomu

 

11 kitų prekių šioje kategorijoje:

Krepšelis  

Nėra prekių

Pristatymas 0,00 €
Viso 0,00 €

Pirkti

Facebook

Advertising
Advertising