Lietuvių kalendorinės šventės. Iš Jono Balio palikimo. Padidinti

Lietuvių kalendorinės šventės: iš Jono Balio palikimo.

Nauja prekė

7,20 €

Charakteristikos

ISBN / EAN978-5-417-02339-2
AutoriusJonas Balys
Leidimo metai2013
SudarytojasIeva Puluikiene
Įrišimasminkštas
Psl.272
Formatas (mm)174x235
Leidykla„Mintis"
DailininkasRomas Dubonis

Apie prekę

Knygoje skelbiama J. Balio surinkta tautosakinė medžiaga, susijusi su lietuvių kalendorinėmis šventėmis, apeigomis ir papročiais, papildyta trumpomis esminėmis pastabomis. Tai savotiska lietuvių papročių, burtų ir apeigų enciklopedija, skiriama etnografams ir visiems, besidomintiems lietuvių kultūra ir istorija.

„Svarbiausias kūčių valgis — „kūčia". Jį virdavo iš visokių javų: žirnių, miežių, rugių, kviečių. Jei likdavo „kūčios" nuo vakarienes, tai Kaledų rytą pasiberdavo ant stalo, rinkdavo ir valgydavo tik kviečius, o kitką paberdavo vištoms.

Nuo Kalėdų ligi Trijų Karalių vakarais reikia užbaigti darbus, kad laumės, neturėdamos ko veikti, išeitų į kitus namus. Mat laumės tuo laiku ieško sau darbo visiems metams.

Naujųjų metą dieną žmonės stengiasi vienas kitam už akių užbėgti, greičiau apsiruošti, kad per visus metus būtų visur pirmas.

Sekmadienį prieš Užgavėnes reikia valgyti šešis kartus, pirmadienį aštuonis, o antradienį dvylika kartų, kad žmogus per visus metus būtų riebus ir stiprus."

Knygos peržiūra

 

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Lietuvių kalendorinės šventės: iš Jono Balio palikimo.

Lietuvių kalendorinės šventės: iš Jono Balio palikimo.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: