Apie skaitymą Padidinti

Apie skaitymą

Nauja prekė

„Apie skaitymą“ – dvi Marcelio Prousto esė, kuriose šis vienas žymiausių visų laikų rašytojų apmąsto, kodėl mes skaitome.

Smulkiau

7,70 €

Charakteristikos

ISBN / EAN9786098280081
AutoriusMarcel Proust
Leidimo metai2021
Įrišimasminkštas
Psl.256
Formatas (mm)118 x 164 x 3
LeidyklaHubris

Apie prekę

Vieno žymiausių pasaulio rašytojų esė apie skaitymo malonumą „Apie skaitymą“ – dvi Marcelio Prousto esė, kuriose šis vienas žymiausių visų laikų rašytojų apmąsto, kodėl mes skaitome. Sumanytos kaip refleksijos apie Prousto itin mėgtą meno kritiką Johną Ruskiną, šios esė virsta psichologine skaitymo studija. Prousto išvada – kitaip nei bet kas kitas, skaitymas gali tapti postūmiu savarankiškam dvasiniam gyvenimui. Šios esė lietuviškai pasirodo pirmąkart, iš prancūzų kalbos jas išvertė Prousto žinovas prof. Vytautas Bikulčius.

„Esė Apie skaitymą (1905) tiesia kelią į pačią būsimo romanų ciklo Prarasto laiko beieškant pradžią, kur iš vaikystės prisiminimų atgyja Kombrė miestelis. Skaitymas, kuris Proustui padeda suvokti ir pažinti save, galiausiai jį nuveda iki Venecijos, kur praeitis įsiterpia į dabartį, išpranašaudama minėto ciklo pagrindinę temą.“

Vytautas Bikulčius

„Tai nostalgija persmelkta elegantiška odė skaitymo malonumui ir visam, kas jį supa. Tiesą sakant, pats šis tekstas savo vaizdais, kvapais, pojūčiais ir detalėmis yra skaitymo malonumo esencija.“

Marius Burokas

„Apie skaitymą“ yra penktoji serijos „Apie“ knyga. Serija „Apie“ – tai neakademiniai įžvalgiausių pasaulio protų tekstai, kuriuos galima perskaityti vienu ypu. Serijoje jau išleista Timothy Snyderio „Apie tironiją“, Levo Karsavino „Apie tobulybę“, Harry Frankfurto „Apie šūdmalą“ ir Immanuelio Kanto „Apie pedagogiką“.

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Apie skaitymą

Apie skaitymą

„Apie skaitymą“ – dvi Marcelio Prousto esė, kuriose šis vienas žymiausių visų laikų rašytojų apmąsto, kodėl mes skaitome.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: