Slaptosios draugijos ir mitologinė lituanistika (nuo Palemono iki XX amžiaus pradžios) Padidinti

Slaptosios draugijos ir mitologinė lituanistika (nuo Palemono iki XX amžiaus pradžios)

Nauja prekė

10,00 €

Charakteristikos

ISBN / EAN9785417011153
AutoriusLaima Kastanauskaitė
Leidimo metai2019
Įrišimaskietas
Psl.332
Formatas (mm)150x210x25
Leidykla„Mintis"

Apie prekę

Knygoje aptariama tai, kad plačiai paplitę etninių mitų perpasakojimai, interpre-tacijos, rekonstrukcijos visuomenėje formuoja mitines tapatybes. Be knygos autorės, Lietuvoje dar mažai kas yra nagrinėjęs mitus istorinių politinių įvykių, ideologijų fone. Knygoje baltai pristatomi kaip vieni iš indoeuropiečių kultūrų atstovų, greta keltų, germanų, slavų. Parodomi bendri jų bruožai –  visi jie vienaip ar kitaip susiję su mitine proistore, pagonybe, slaptosiomis draugijomis.

 Be to, aptariami baltų savitumai Lietuvos atgimimo metais ir jų vėlesnė regioninė kūryba, globalistinės, autonomistinės orientacijos.

Laima Kastanauskaitė (g. 1937 m.) – habil. sociologijos mokslų daktarė. Pastaraisiais metais tyrinėjo Lietuvos kultūros istorijos paslaptinguosius aspektus. Šia tema 2008 m. išleista L. Kastanauskaitės knyga „Lietuvos inteligentija masonų ir paramasoniškose organizacijose (1918-1940)“, 2018 m. išleista jos knyga „Geopolitiniai mitologijos aspektai ir šiuolaikiniai baltai“, 2020 m. išleista knyga „Slaptosios draugijos ir mitologinė lituanistika (nuo Palemono iki XX amžiaus pradžios)“, kurioje aptariamos Lietuvos slaptųjų draugijų, laisvųjų mokslų-menų ištakos ir įtakos Žečpospolitoje (ATR), Vokietijoje, Prūsijoje, Rusijoje iki Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo.

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Slaptosios draugijos ir mitologinė lituanistika (nuo Palemono iki XX amžiaus pradžios)

Slaptosios draugijos ir mitologinė lituanistika (nuo Palemono iki XX amžiaus pradžios)

Priedai

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: