• -3,10 €

Taip Laima lėmė. Animacinio filmo gimimas.

6,90 € Sutaupote 3,10 €
10,00 €
: Išmintis
Taip Laima lėmė : Knyga
check Turime
Kiekis

Knyga skirta besidomintiems animacijos menu. Režisierė ir dailininkė Jūratė Leikaitė, detaliai analizuodama savo filmą „Taip Laima lėmė", pateikia atsakymus į klausimus, koks yra animacinio filmo kūrybinis procesas nuo idėjos iki galutinio sumanymo įgyvendinimo, kaip kuriami scenarijai, už ką atsakingas filmo režisierius ir dailininkas.

Animacijos menininkas yra magas, kuris gali sukurti neegzistuojantį pasaulį... Savo kūrinyje jis sujungia grafiką, tapybą, tekstą, šokį, pantomimą, fotografiją, muziką ir garsą.

Animacinių filmų režisierė ir dailininkė Jūratė Leikaitė pasakoja apie filmo „Taip Laima lėmė" kūrimo kelią. 2011 metais šis filmas laimėjo du „Sidabrinės gervės" apdovanojimus. Režisierė analizuoja filmo kūrybinio priceso ypatumus. Knygoje atskleidžiamas sudėtingas vaizdų komponavimo kelias, pateikiami kadruotės fragmentai, tapybos darbai, tapę filmo dekoracijomis, grafikos eskizai ir animacinių scenų pavyzdžiai.

Knyga vilioja skaitytoją į paslaptingą ir klaidų animacijos pasaulio labirintą, kurį įveikus laukia prizas - filmas „Taip laima lėmė".

Režisierė Jūratė Leikaitė pristato ir animacinių filmų DVD „Lietuvių animacija – sakmės apie laumes“. Diską sudaro du filmai, paremti lietuvių tautosaka: „Taip Laima lėmė“, „Marti iš jaujos“ bei mokomasis filmas „Animacijos magija“. J. Leikaitės sukurta animacija atgaivintos ir inscenizuotos lietuvių sakmės apie žmogaus gyvenimą nulemiančias laumes. Filmai skirti mokyklinio amžiaus vaikams bei suaugusiems. Animaciniame filme „Taip Laima lėmė“ pasakojama apie žmogaus gyvenimą ir jo lemtį dar prieš gimstant. Filmas „Marti iš jaujos“ sukurtas pagerbti lietuvių grafiko Viktoro Petravičiaus 100 – ųjų gimimo metinių sukaktį. Jame naudoti menininko medžio raižiniai, kuriais iliustruota to paties pavadinimo knyga. Trečiame filme „Animacijos magija“ autorė pasakoja kaip gimė šis DVD. Režisierės manymu, kūrimo procesas sudomins žiūrovus, kuriems įdomus ne tik rezultatas.

Apie knygą ir animaciją - Judesio iliuzijos stebuklas - animacija, praksinoskopas ir kiti animavimo užkulisiai."

Autorės interviu kinomaistas.lt

Knygos peržiūra ir straipsnis žurnale "Laimiukas":

 
 
: 6 Prekės

Charakteristikos

ISBN / EAN
978-609-8107-04-3
Autorius
Jūratė Leikaitė
Leidimo metai
2013
Psl.
80
Formatas (mm)
205x300
Leidykla
„Išmintis"
Dailininkas
Jūratė Leikaitė
Meninis redaktorius
Romas Dubonis

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko

19 kitų prekių šioje kategorijoje :