Narkašas. William S. Burroughs Padidinti

Narkašas. William S. Burroughs

Nauja prekė

 • Autorius William S. Burroughs
 • anglų kalbos vertė Julius Keleras ir Agnė Narušytė
 • Formatas (mm) 150x200
 • Įrišimas minkštas
 • Psl. 184
 • ISBN 978-9955-640-77-6
 • Leidimo metai 2009
 • Leidykla „Kitos knygos"

Smulkiau

Šiuo metu prekės neturime

6,40 €

Charakteristikos

ISBN / EAN978-9955-640-77-6
AutoriusWilliam S. Burroughs
Leidimo metai2009
Įrišimasminkštas
Psl.184
Formatas (mm)150x200
Leidykla„Kitos knygos"
anglų kalbos vertė Julius Keleras ir Agnė Narušytė

Apie prekę

 „Narkašas“ (Junky) – raktinis skandalingojo amerikiečių rašytojo Williamo S. Burroughso romanas: kelias į pagrindinį rašytojo kūrinį “Nuogus pusryčius” (Naked Lunch). Iki šiol itin mielai visame pasaulyje skaitoma, gan paprastai parašyta knyga, pirmąsyk išleista 1953 m., buvo pirmoji pokario literatūrinė bomba, sėkmingai sprogusi po oficialiosios kultūros pastatu epochoje, kuri buvo pasiryžusi nesutaikomai ir neretai isteriškai kovoti prieš narkotikus.  

Williamas S. Burroughsas buvo pavojingiausias iš visų bytnikų kartos rašytojų... Jis buvo dvigubas anarchijos agentas ir nesutaikomas prisitaikėliškumo bei visų vyriausybinių opiatų kontrolės agentūrų priešas. – Rolling Stone

Williamas S. Burroughsas laikomas vienu įtakingiausių XX a. rašytojų, kiti kritikai mano, kad jo prozos vertė yra smarkiai pervertinta, tačiau beveik niekas neneigia milžiniškos konceptualių Burroughso literatūrinių idėjų įtakos literatūrai ir kitoms kultūros sritims.

Dažnai Burroughs’as yra kaltinamas narkotikų propaganda, tačiau atraskite knygą, kurioje jis garbina ar žavisi narkomanų gyvenimu. Greičiau valia būtų teigti priešinga: Burroughs’as pateikė dokumentinius Pragaro įrodymus (jis tai patyrė), jis pirmasis elektrininio amžiaus ir vartotojiškos visuomenės košmarus pateikęs publikai rašytojas, sąžiningai paliudijęs narkašo esamybę – nelinksmą, sustingusią, beprasmišką, neturinčią ateities. Įstatymai, kuriuos kuria ir priima politikai yra supuvę, pasmerkti, savanaudiškai, tad žmogus yra paliekamas be alternatyvos, vartotojiška visuomenė jį įtraukia į savo maniakiškų košmarų smagračius. Heroinui jis liks ištikimas dar kone penkiolika metų. Prozai – visą likusį gyvenimą. Iki pat mirties jis įtemptai eksperimentuos, projektuodamas naujus prozos rašymo metodus, laužydamas klasikinio romano struktūrą (legendinis W. Burroughs’o cut-in), tyrinėdamas įmanomas radikalias romano formas, kurias užpildys ne mažiau radikaliu turiniu: paranoja, smurtingom homoseksualinėm fantazijom, amerikiečių populiarios kultūros nuolaužom ir nuostabiais lyriškais peizažais. Dvasios tėvu jį laikė ir pankai, ir praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio intelektualai. (Julius Keleras/ William Burroughs – partizanas, pionierius, piligrimas)

Apie autorių

Amerikiečių prozos maištininkas, Alleno Ginsbergo, Jacko Kerouaco bičiulis Williamas S. Burroughsas (1914-1997) buvo bytnikų kartos įkvėpėjas ir autoritetas. Vėlai pradėjęs rašyti, debiutavo autobiografiniu romanu "Narkašas: nepataisomo narkomano išpažintis" (Junky: Confesions of an Unredeemed Drug Addict, 1953), gerokai užkliuvusiu cenzoriams. Siurrealistinis romanas "Nuogi priešpiečiai" (Naked Lunch, 1959) dar labiau išgarsino "pogrindžio" rašytoją ir buvo uždraustas. Fantastinė-mitologinė Nova trilogija, "Minkštinimo mašina" (The Soft Machine, 1961), "Bilietas, kuris sprogo" (The Ticket That Exploded, 1962) ir "Nova ekspresas" (Nova Express, 1964) bene geriausiai atspindi autoriaus literatūrinius eksperimentus, jo polinkį į groteską. "Mano išsilavinimas: sapnų knyga" yra paskutinė autoriaus knyga, sudaryta iš dienoraščio fragmentų ir išleista 1995 metais. Visą gyvenimą Burroughsas chaotiškai rašė dienoraštį, o kelerius paskutinius metus skelbė jį internete. Tačiau skaitytojui turbūt labiau rūpės ne rašytojo gyvenimo dramos, o siurrealistiški, fantasmagoriški jo tekstai, sapnų ir svajonių pasaulis, nedaug ką bendra turintis su realybe.

Nuorodos

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Narkašas. William S. Burroughs

Narkašas. William S. Burroughs

 • Autorius William S. Burroughs
 • anglų kalbos vertė Julius Keleras ir Agnė Narušytė
 • Formatas (mm) 150x200
 • Įrišimas minkštas
 • Psl. 184
 • ISBN 978-9955-640-77-6
 • Leidimo metai 2009
 • Leidykla „Kitos knygos"

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: