Estetika – XX a. Antologija. Padidinti

Tik internetu

Estetika – XX a. Problemos, teorinės kryptys, konfrontacijos. Antologija. (II tomas)

Nauja prekė

Šiuo metu prekės neturime

8,69 €

Charakteristikos

ISBN / EAN978-5-417-01059-0
Leidimo metai2013
SudarytojasAntanas Katalynas
Įrišimasminkštas
Psl.464
Formatas (mm)135x234
Leidykla„Mintis"

Apie prekę

Antologija sudaryta iš užsienio šalių (daugiausia Vakarų) estetikų darbų (straipsnių, knygų fragmentų) vertimų į lietuvių kalbą ir originalių analitinių A. Katalyno straipsnių, kurie pristato skaitytojui verčiamus autorius bei jų atstovaujamas estetikos kryptis kartu sudarydami struktūriškai vieningą teorinę visumą. Tekstai sugrupuoti pagal keturias stambias temas, pateikiamas kaip antologijos dalys: 1) Estetiškumas; 2) Estetinis suvokimas (I tomas) ir 3) Meno specifika; 4) Meno autonomija (II tomas). Tai neabejotinai esmingiausios XX a. estetikos problemos, atspindinčios šios estetikos aktualijas.

Antrajame tome aprėpiamos meno specifikos ir meno autonomijos sritys, dėmesį koncentruojant į šių teorinių problemų sampratos pokyčius ir raidą XX a. Vakarų estetikos tendencijose. Išryškinamos esminių meno problemų sprendimo kryptys ir tiesioginės tų krypčių priešpriešos, kurių kontekste grindžiami pozityvaus analizuojamų problemų sprendimo principai. Atskleidžiama naujausių XX a. teorinių estetikos orientacijų dinamika, teorinių meno aiškinimų sąsajos su meno kultūros praktika.

Šiame tome pateikti J. Stolnitzo, C. J. Ducasse'o, R. Collingwoodo, C. Bello, R. Fry'aus ir kitų autorių tekstai neabejotinai svariai reprezentuoja įvairiakrypčius XX a. estetinės minties sąjūdžius, taigi susipažinti su jais aktualu ir mūsų kultūros darbuotojams, ir apskritai visiems besidomintiems meno problemomis.

Estetika – XX a. Antologija.Pirmas tomas."

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Estetika – XX a. Problemos, teorinės kryptys, konfrontacijos. Antologija. (II tomas)

Estetika – XX a. Problemos, teorinės kryptys, konfrontacijos. Antologija. (II tomas)

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: