Sumažinta kaina! KGB vaikai Padidinti

KGB vaikai

Nauja prekė

Šiuo metu prekės neturime

4,90 €

-2,34 €

7,24 €

Charakteristikos

ISBN / EAN978-609-95287-8-6
AutoriusJustinas Žilinskas
Leidimo metai2013
Įrišimasminkštas
Psl.432
Formatas (mm)120x210
Leidykla„Aukso žuvys"

Apie prekę

„KGB vaikai“ – tai pasakojimas iš 1996 metų, skirtas visokio amžiaus jaunimo kartoms.

Jauniausiai, kuri tik ką užaugo ir Nepriklausomybės pradžios laikus atsimena geriausiu atveju iš po stalo. Vyresnei, „lūžio kartai“, kuri po dar sovietinės mokyklos įstojo jau į Nepriklausomos Lietuvos universitetus.

Jauniausiai tai bus dar nepažinta istorija. Vyresnei – studentiška jaunystė. Jauniausiai jau mažai ką sakys užmarštin dingę pavadinimai. Vyresnioji gal netikėtai užsisvajos. Jauniausiai gal bus sunkoka suvokti, kiek daug lėmė mobiliojo telefono turėjimas ir kodėl veikėjai neguglina. Vyresnioji gal džiugiai prisimins pirmuosius savųjų mobiliųjų modelius. Nutiks netgi taip, kad kai kurie vyresnės kartos skaitytojai jau bus jauniausių tėvai.

Bet yra čia ir dar viena karta: kam – senelių, o kam – tėvų karta ir jų klampus laikas. Laikas, kai reikėjo gyventi dvigubą gyvenimą; kai kalbėta viena, o galvota visai kas kita; kai kompromisas su sąžine buvo kasdienybė; kai net už neatsargų žodį grėsė grotos.

Tad ši knyga jauniausiai kartai – labai kitokiai ir labai kitokių laikų kartai -  pasakos apie kartas iš kitokio pasaulio.

Tai – nuotykių romanas: daug šnekų, važiavimo, bėgimo ir mažai filosofijos. Tai – istorinis romanas: šeštųjų nepriklausomos Lietuvos metų tikrovė, politinė situacija ir kasdienybė su sovietinio laikotarpio reliktais. Tai – detektyvinis romanas: veikėjai sprendžia tradicines užduotis: Kas? Kodėl? Qui bono? Tai – šiek tiek mistinis romanas: šie žmonės ne veltui pavadinti „KGB vaikais“.

Per istoriją jus ves du jaunuoliai: Rasa, kiek aikštinga „naujųjų lietuvių“ verslininkės, kuria tapo buvusio KGB pulkininko žmona, dukra; ir Vilius – kuklių inteligentų sūnus. Abu neseniai baigę studijas, abu besikabinantys į savarankišką gyvenimą. Ir vargu ar jie būtų susitikę, jeigu ne dokumentas, atskleidęs, kad per abiejų gyvenimus driekiasi Sovietų Sąjungos represinės organizacijos – KGB – šešėlis. Ir nors Lietuva jau keletą metų gyvena atkūrusi Nepriklausomybę, o okupanto santvarkos atmintis tolsta kaip tamsi ir svetima, dokumentas sujaukia gyvenimą. KGB vaikų kažkam vėl prireikė, kažkas jų ieško, ar tik ne tie, kam rūpi paslėpti sovietų saugumo paslaptis? Narpliojant praeitį, nuo kurios priklauso ateitis, pamažu į šviesą ima lįsti sudėtingos tėvų ambicijų, jaunystės klaidų ir sandėrių su režimu istorijos. Dabar jos gali sugriauti ir vaikų ateitį, juolab – nors dabar KGB vadinasi jau kitu vardu – ten nedaug kas pasikeitė.

 

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

KGB vaikai

KGB vaikai

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: