Gimę socializme: pirmoji sovietmečio karta Padidinti

Gimę socializme: pirmoji sovietmečio karta

Nauja prekė

Šiuo metu prekės neturime

5,00 €

Charakteristikos

ISBN / EAN9786094596186
Leidimo metai2016
SudarytojasLaimutė Žilinskienė
Įrišimasminkštas
Psl.216
Formatas (mm)150x210x15
Leidykla„Vilniaus universitetas"

Apie prekę

Studijoje "Gimę socializme: pirmoji sovietmečio karta" aiškinamasi, kokie yra „pirmos sovietmečio kartos“ išskirtiniai bruožai, kaip sovietinis „atšilimo“ laikotarpis struktūrino šios kartos gyvenimo scenarijus, kokias prisitaikymo strategijas ji rinkosi, kokį vaidmenį kartos prisitaikyme atliko šeima, planingo įstruktūrinimo politika, kokie kiti instituciniai veiksniai lėmė kartos formavimąsi.

Taip pat aptariami dabartinio kartos santykio su sovietmečiu aspektai – sovietmečio patirčių įtraukimo į dabartinį asmens tapatumo vaizdinį strategijos, kai kurie kartos sovietmečio atminties bruožai. 

Kai dabar mes buvome savo mokyklos šimto metų jubiliejuje, tai apie mūsų kartų kalbėjo kaip apie labai nelaimingų kartų, kaip apie prarastų kartų. Mes taip susikumščiavome alkūnėmis ir sakėme - tai kas čia mums buvo blogai? Šokome, dainavome, vaidinimus rengėme, važinėjome, visur ėjome. Ir sako - oi, kokie čia [mes] buvome persekiojami. Aš tiesiog nesupratau, kas tuo buvo norima pasakyti, bet žinau, kad lietė mūsų kartų (M 1950).

Ar tokie kaip aš, skirtingai tėvų ir tarybinės sistemos auklėti, kolaboravome? Ar sąmoningai, idėjiškai prisidėjome prie socializmo kūrimo ir stiprinimo? Taip. Kolaboravome. Padėjome kurti nevykusia ideologija pagrįstą santvarkų. Ne. Atsidavę dirbome pagal specialybes. Profesionaliai, žingeidžiai, pareigingai (V 1942).

Ir mano karta, tai iš tikrųjų yra tie žmonės, kurie paskui atėjo j Sųjūdj. Jie jau buvo psichologiškai ir ideologiškai pribrendę nagrinėti tų situacijų ir išsakyti savo nuomonę (M 1945).Turinys

Įvadas / 7
Kartos riboženkliai / 21
Pirmosios sovietinės kartos gyvenimo eigos ypatybės tapimo suaugusiuoju tarpsnyje /
Pirmosios sovietmečio kartos prisitaikymo modeliai / 83
Sovietmečio atmintis ir asmens tapatumo tęstinumas pirmosios sovietmečio kartos gyvenimo istorijose / 129
Išvados. Pirmosios sovietmečio kartos riboženkliai / 185
Literatūra / 203

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Gimę socializme: pirmoji sovietmečio karta

Gimę socializme: pirmoji sovietmečio karta

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: