Smurtas Padidinti

Tik internetu

Smurtas. Slavoj Žižek

Nauja prekė

Šiuo metu prekės neturime

5,20 €

Charakteristikos

ISBN / EAN9786099523507
AutoriusSlavoj Žižek
Leidimo metai2010
Įrišimasminkštas
Psl.232
Formatas (mm)130x195
Leidykla„Demos"
anglų kalbos vertė Andrius Bielskis, Nida Vasiliauskaitė, Aušra Pažėraitė

Apie prekę

Kas įvyko 2009 sausio 16 dieną, kai minios žmonių susirinko prie Seimo protestuoti prieš dešiniųjų vyriausybės politiką? Kaip paaiškinti šį pirmo smurto proveržį Lietuvoje? Kaip paaiškinti cinišką valstybės reakciją – ašarines dujas, gumines kulkas ir dešimtis sužeistų Lietuvos piliečių? Kas yra smurtas, kokios yra jo formos ir kaip jis reiškiasi nūdienos pasaulyje?

DEMOS kritinės minties instituto išleistoje garsaus slovėnų filosofo ir socialinio kritiko Slavojaus Žižeko knygoje „Smurtas“ (Violence, 2008) pateikiami teoriniai atsakymai į šiuos klausimus. Autoriaus lietuviškam leidimui parašytoje prakalboje autorius teigia:

„Freudas rašė apie Unbehagen in der Kultur, nepasitenkinimą kultūroje. Šiandien 20 metų po Berlyno sienos sugriovimo mes išgyvename tam tikrą liberalaus kapitalizmo Unbehagen, tad kertinis klausimas yra: kas artikuliuos šį nepasitenkinimą? Čia ir slypi didysis kairės uždavinys.“

Parašyta suprantama kalba, su linksmais žižekiškais anekdotas, Smurtas padės mums suprasti kas slypi už akivaizdžių smurto išpuolių, kurių apstu nūdienos pasaulyje, o sykiu įgalins mus kritiškiau žvelgti į postmodernios visuomenės ideologijos apraiškas. 

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Smurtas. Slavoj Žižek

Smurtas. Slavoj Žižek

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: