Birutė Žilytė. Paslaptinas būties švytėjimas. Padidinti

Birutė Žilytė. Paslaptingas būties švytėjimas.

Nauja prekė

Šiuo metu prekės neturime

23,00 €

Charakteristikos

ISBN / EAN978-9955-736-58-5
Leidimo metai2015
Sudarytojasir dailininkė Birutė Žilytė
Įrišimaskietas
Psl.256
Formatas (mm)230x298
Leidykla„R. Paknio"
Nuotraukų autoriusKęstutis Stoškus

Apie prekę

Iliustracinės ir lakštinės grafikos, sienų tapybos kūrėjos albumas.
Dekoratyvios, metaforiškos, su daugeliu tautosakos, simbolikos elementų, ryškaus kontrastingų spalvų kolorito Žilytės sukurtos vaikų literatūros iliustracijos bei labai originali sienų tapyba XX a. 7–8-ajame – kartu su kelių kitų dailininkų darbais – sukėlė tikrą perversmą, apskritai pakeitė vaikams skirtos dailės sampratą, paskatino jos raidą. Šviesus žvilgsnis, susitelkimas į pamatines vertybes, į labai turtingą savo vidaus pasaulį, originalumas, subrandintas gilaus pasaulio pažinimo, – visa tai lėmė, kad dailininkės kūryba yra gerai žinoma, plačiai pripažinta, pelnė daugybę Lietuvos ir tarptautinių apdovanojimų.
Daugelį darbų dailininkė sukūrė su vyru Algirdu Steponavičiumi (1927–1996). Išskirtinis dvasinis abiejų dailininkų artumas nenutrūko ir jam išėjus – Žilytė parengė albumą Algirdas Steponavičius. Paslaptingas būties švytėjimas (2002), o šį, savąjį, priderino prie jo pavidalo.
Albume pristatyta Žilytės kūryba, gausu dokumentinių nuotraukų. Tarp ryškiaspalvių kūrinių reprodukcijų įsiterpia pačios dailininkės samprotavimai apie kūrybą, labai šviesūs fragmentiški vaikystės atsiminimai.
Skelbiamos publikuotų dailėtyros straipsnių ištraukos, išsami gyvenimo chronologija, parodų ir iliustracijų sąrašai.

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Birutė Žilytė. Paslaptingas būties švytėjimas.

Birutė Žilytė. Paslaptingas būties švytėjimas.

19 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: