DVD_Knygnešiai / Book Smugglers Padidinti

Tik internetu

DVD_Knygnešiai / Book Smugglers

Nauja prekė

  • Dokumentinis filmas / Documentary
  • HD 73 min
  • Režisierius ir scenarijaus autorius Jeremiah Cullinane
  • Filmo veikėjai Gearoid Mac Lochlainn, Albertas Vidžiūnas

Smulkiau

Šiuo metu prekės neturime

11,30 €

Charakteristikos

Leidykla„Aidai"

Apie prekę

„Knygnešiai“ – tai filmas kelionė. Airių poetas ir lietuvių teatro režisierius kartoja 19 amžiaus Lietuvos knygnešių pavojinų kupiną kelią. Knygnešiai, rizikuodami savo gyvybėmis, gelbėjo lietuvių kalbą, kontrabanda gabendami iš Prūsijos į Lietuvą knygas, laikraščius, žurnalus uždraustais lotyniškais rašmenimis ir dalydami jas pogrindinėse mokyklose. Keliaudami miškais ir upėmis, kiekvienas sužino kažką, ko nežinojo apie savo šalį, ir atranda vis daugiau ryšių tarp gimtosios kalbos ir tapatybės.

Apie režisierių
Jeremiah Cullinane (g. 1967) gimė airių šeimoje Londone, D. Britanijoje. Baigė komunikacijos ir semitologijos mokslus bei įgijo menų diplomą Concordia universitete Montrealyje. 1989 metais baigė kinematografijos mokslus Paryžiuje. 1995 m. grįžo į Airiją ir dirbo režisieriaus asistentu Roger Corman kino studijoje Golvėjuje. Nuo to laiko režisierius savo iniciatyva kuria dokumentinius bei vaidybinius filmus, stato spektaklius, rašo. 2005 m. kartu su savo draugu ir kolega, Bartolomeo Dibenedetto, įkūrė kino kompajiną „Planet Korda Pictures“. Filmai: „Airiški Hitlerio filmai“ (2007), „Kas pasaulyje: Kenija“ (2006), „Pavojingi posūkiai“ (1999).


 

EN

An Irish poet and a Lithuanian stage director retrace the steps of the 19th century Lithuanian book smugglers, who risked their lives to resist russification and protect the language from extinction by smuggling books, newspapers, and magazines into Lithuania from Prussia and distributing them along clandestine networks. Travelling through the forests and along the rivers, each of them learns something about the other's country and the  links between language and identity.

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

DVD_Knygnešiai / Book Smugglers

DVD_Knygnešiai / Book Smugglers

  • Dokumentinis filmas / Documentary
  • HD 73 min
  • Režisierius ir scenarijaus autorius Jeremiah Cullinane
  • Filmo veikėjai Gearoid Mac Lochlainn, Albertas Vidžiūnas

24 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: