Vilniaus pilių fauna nuo kepsnio iki draugo Padidinti

Vilniaus pilių fauna nuo kepsnio iki draugo

Nauja prekė

Kada Lietuvą pasiekė pirmieji kalakutai, triušiai ar karpiai, kokie šunys lydėjo valdovus medžioklėse, kaip keitėsi naminių gyvulių dydis ir kaina skirtingais istoriniais laikotarpiais, kodėl Lietuvoje gyvenusiais laukiniais arkliais nebuvo galima jodinėti?..

Smulkiau

28,00 €

Charakteristikos

ISBN / EAN9786090700990
Leidimo metai2018
Įrišimaskietas
Psl.328
Formatas (mm)210x250
Leidykla„Vilniaus universitetas"

Apie prekę

Vilniaus universiteto (VU) leidykla kviečia susipažinti su šešių mokslininkų – dr. Povilo Blaževičiaus, dr. Neringos Dambrauskaitės, dr. Heidi Luik, dr. Giedrės Piličiauskienės, Sauliaus Rumbučio, dr. Tomos Zarankaitės-Margienės – monografija „Vilniaus pilių fauna nuo kepsnio iki draugo“.

„Proistorės ir istoriniais laikais gyvūnija buvo ir šiandien vis dar yra ypač svarbi kasdienio žmonių ūkio dalis. Sunku net įsivaizduoti, kiek daug įvairių gyvenimo sričių buvo su tuo susijusios viduramžiais. Prisiminkime, kokią didžiulę reikšmę žmonių gyvenimams turėjo žirgas, šuo ar galvijas. Juk be jų neįsivaizduojama žmonių medžioklės ir karybos, prekybos ir žemdirbystės istorija. Kalbant apie įvairiapusę faunos teikiamą naudą ir jos žaliavų panaudojimą, užtenka paminėti tik svarbiausias iš jų: mėsa ir kiaušiniai naudoti maistui ir pašarui; kaulai ir ragai – ginklams ir buities rakandams gaminti; oda ir kailis – apavui ir drabužiams siūti; iš plunksnų, šerių ir ašutų būdavo gaminamos rašymo priemonės, virvės, teptukai ir t. t. Atsižvelgiant į šią įvairovę nenuostabu, kad, norint geriau pažinti praeities žmonių kasdienybę, neįmanoma apsieiti be gyvūnų istorijos tyrinėjimo. Reikia pasakyti, kad iki šiol tokių tyrimų Lietuvoje labai trūko. Kaip tik todėl šioje monografijoje analizuojama gausi ir vertinga Vilniaus pilių komplekso archeologinė ir zooarcheologinė medžiaga yra labai svarbus žmonių ir faunos sąsajų tyrimo šaltinis, atskleidžiantis šių procesų kaitos ir intensyvumo dinamiką“, – knygos pratarmėje teigia vienas iš knygos autorių dr, Povilas Blaževičius.

Taigi šioje kolektyvinėje monografijoje, analizuojant pirminių šaltinių duomenis, siekiama geriau pažinti Vilniaus pilių gyventojų socialinę struktūrą ir reikšmingus kasdienybės dėmenis – supusią aplinką, higienos situaciją, mitybos ypatumus, gyvulių auginimo specifiką, mėsos vartojimo įpročius, medžioklės reikšmę, medžiojamą fauną bei jos kelią iki pilies virtuvės stalo ir galiausiai – atliekų tvarkybą. Mokslininkų komanda, nuodugniai ištyrusi Vilniaus pilių teritorijoje surinktą zooarcheologinės medžiagos kolekciją, kaulo bei rago dirbinius, taip pat istorinių šaltinių duomenis, atskleidžia naujus arba dar menkai žinotus faktus. Skaitytojas knygoje ras atsakymus į klausimus, kada Lietuvą pasiekė pirmieji kalakutai, triušiai ar karpiai, kokie šunys lydėjo valdovus medžioklėse, kaip keitėsi naminių gyvulių dydis ir kaina skirtingais istoriniais laikotarpiais, kodėl Lietuvoje gyvenusiais laukiniais arkliais nebuvo galima jodinėti, kas nutiko trims gyviems taurams, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Jogailos siųstiems į Konstancą imperatoriui Zigmantui I, bei daugelį kitų mokslininkų bendruomenę ir plačiąją visuomenę turinčių sudominti istorijos detalių.

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Vilniaus pilių fauna nuo kepsnio iki draugo

Vilniaus pilių fauna nuo kepsnio iki draugo

Kada Lietuvą pasiekė pirmieji kalakutai, triušiai ar karpiai, kokie šunys lydėjo valdovus medžioklėse, kaip keitėsi naminių gyvulių dydis ir kaina skirtingais istoriniais laikotarpiais, kodėl Lietuvoje gyvenusiais laukiniais arkliais nebuvo galima jodinėti?..

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: