Išpardavimas! Danų mergina Padidinti

Danų mergina

Nauja prekė

Šiuo metu prekės neturime

3,70 €

-10,00 €

13,70 €

Charakteristikos

ISBN / EAN9786094420948
AutoriusDavid Ebershoff
Leidimo metai2016
Įrišimaskietas
Psl.360
Formatas (mm)143×220×40
Leidykla„Didakta“
anglų kalbos
VertėDonatas Masilionis

Apie prekę

Tai yra grožinės literatūros kūrinys, kurį parašyti paskatino Lilės Elbės ir jos žmonos Gerdos gyvenimo istorija. Autorius siekia ištirti intymią erdvę, kuri apibrėžė dviejų žmonių neįprastą santuoką, ir ši erdvė gali atgyti tik pasitelkus spėliones bei vaizduotę. Knygoje aprašyti kai kurie svarbūs tikrojo Lilės virsmo faktai, bet pasakojimas, pateiktas su vietų, laiko, kalbos ir vidinio gyvenimo smulkmenomis, yra autoriaus vaizduotės išdava.
1931 metų pradžioje, kai Lilė pirmą kartą prabilo viešai kaip moterimi tapęs vyras, viso pasaulio laikraščiai skelbė pasakojimus apie jos nepaprastą gyvenimą. Daugelis šių straipsnių padėjo autoriui rašyti romaną, ypač tie, kurie buvo paskelbti Politiken ir kituose Danijos laikraščiuose, taip pat nekrologai, išlikę dienoraščio įrašai ir laiškai, kurie suteikė svarbių smulkmenų apie Lilės virsmą, ypač apie pirmame skyriuje aprašytus įvykius, mįslingą kraujavimą, sveikatos būklės blogėjimą ir Lilės kelionę į Drezdeno municipalinę moterų kliniką bei gydymąsi joje.

Deividui Ebershofui, pagarsėjusiam pirmuoju romanu „Danų mergina“, 2000 metais buvo paskirta Lambda literatūrinė premija už grožinį kūrinį lyties keitimo klausimais. Pagal „Danų merginą“ sukurtas filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Edis Redmeinas (Eddie Redmayne), apdovanotas Kino akademijos premija. Naujausias D. Ebershofo romanas „19-oji žmona“ („19th Wife“) tapo bestseleriu, jo motyvais taip pat buvo pastatytas televizijos filmas, rodomas visame pasaulyje. D. Ebershofas taip pat parašė romaną „Pasadena“ ir apsakymų rinkinį „Rožių miestas“ („The Rose City“). Jo knygos yra išverstos į dvidešimt kalbų ir palankiai įvertintos kritikų. D. Ebershofas du kartus buvo įtrauktas į žurnalo Out Magazine 100 įtakingų LGBT sąrašą. Jis dėsto rašymo kursą Kolumbijos universiteto podiplominių studijų studentams; daugelį metų dirbo leidyklos „Random House“ redaktoriumi. Kilęs iš Kalifornijos D. Ebershofas gyvena Niujorke.

Atsiliepimai

Parašyti atsiliepimą

Danų mergina

Danų mergina

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: