Katalogas
Kraunama...
Gamintojai
Šis šmaikštus, netikėtas formas įgaunantis pasakojimas – tai ir literatūrinis žaidimas. Knygoje netrūksta nuorodų į skirtingų autorių kūrybą, netikėtų žanrinių jungčių, postmodernistinio pastišo ir sveikai ironiško žvilgsnio į literatūros pasaulio gyventojus.
Italų rašytojo, dramaturgo, Nobelio literatūros premijos laureato Luigi Pirandello (1867–1936) romanas „Vienas, nė vienas ir šimtas tūkstančių“ drauge filosofiškas ir teatrališkas, šmaikštus ir tragiškas, nerimastingas ir meditatyvus.
Viskas prasidėjo (o gal baigėsi?) nenuėjus į egzaminą. Tada buvo apleisti draugai, pamiršti įsipareigojimai, išbraukti planai. Dienomis beliko slėptis nuo viso pasaulio, o nakties tamsoje vaiduokliškai klaidžioti miesto gatvėmis: tapti žmogumi, kuris miega.
Ši švelniai ironiška žymaus britų rašytojo ir žurnalisto Bruce’o Chatwino knyga žvelgia į kolekcionavimą kaip obsesiją, svarsto apie asmeninę laikyseną politinių įtampų akivaizdoje ir nusiraminimo paieškas praeities mene.
„Šaltinis“, pirmąkart išleistas 1943 metais JAV – kvapą gniaužiantis intelektualus romanas apie pinigus, galią, idealo siekį ir meilę, apie visuomenę, jos ydas ir papročius.
Vienas iškiliausių japonų rašytojų Jun'ichirō Tanizaki skaitytojus kviečia panirti į prieblandą. Atsigręždamas į architektūrą, teatrą, muziką, maistą ir net tualetų dizainą, Tanizaki tyrinėja japonų estetiką, per šimtmečius neatsietą nuo šešėlių žaismo. Tačiau XX a. pradžioje Japonijoje plitusios inovacijos iš Vakarų – pirmiausia elektros lemputė – metė...
„Apie skaitymą“ – dvi Marcelio Prousto esė, kuriose šis vienas žymiausių visų laikų rašytojų apmąsto, kodėl mes skaitome.
Knyga perša mintį, kad tik pasiryžęs eiti savuoju dvasiniu keliu, žmogus geba surasti laimės raktą.
Istorinis-filosofinis romanas, apie antikinės kultūros ir krikščionybės idėjų susidūrimą Romos imperijoje, pasibaigusį antikos panteizmo laikinu pralaimėjimu.
Gilios išminties kupinas romanas, jaudinanti meditacija apie žmogaus likimą, atmintį ir istoriją, intymių santykių slėpiningumą, o visų pirma apie jaunystės ir senatvės prasmę, ribas, paslaptis.
„Paskutinis išdalijimas“ – metafizinis romanas, apmąstymas apie žmogaus gyvenimo prasmę, likimą, kuriuos lemia ne tik jo valia, bet ir atsitiktinumai, neišvengiama būtinybė.
Visame pasaulyje garsaus klasiko Žiulio Verno knyga „Dvidešimt tūkstančių mylių po vandeniu“ įsuks į kvapą gniaužiančių nuotykių verpetą.
Visame pasaulyje garsaus klasiko Žiulio Verno knyga „Kapitono Granto vaikai“ įsuks į nuostabią kelionę, kupiną kvapą gniaužiančių atradimų, stulbinamų patyrimų ir nuotykių. Tai knyga apie drąsą, tikėjimą, pasiaukojimą ir ryžtą.