Naujienlaiškis

Reklama

Tvari meilėIan McEvan

  • Formatas (mm) 135x250
  • Įrišimas kietas
  • anglų kalbos vertė Regina Rudaitytė
  • ISBN / EAN 5-417-00875-3
  • Leidimo metai 2005
  • Leidykla „Mintis"
  • Psl. 293

Smulkiau

0,90 €

Sumažintos kainos!

4,05 €

Recenzija internete

Septintame rašytojo I. McEwano romane "Tvari meilė" pasakojama šiurpi istorija, kurios veikėjai ir aukos - trys mylintys žmonės. Romano pradžioje įvykusi oro baliono katastrofa tampa atskaitos tašku laike, nuo kurio palengva ima krikti Klarisos ir Džou santykiai. Į jų gyvenimą staiga įsibrauna žmogus, savaip suvokiantis meilę. Ekstremalios situacijos - tai savotiškas būdas išbandyti meilės tvarumą. Augant veiksmo įtampai, atsiskleidžia altruizmo ir savanaudiškumo, religijos ir mokslo priešprieša, žmogaus psichikos gelmės ir psichopatologijos padariniai. Autorius meistriškai įveda skaitytojus į intymų savo herojų pasaulį. I.McEwanas - vienas įdomiausių šiuolaikinių anglų rašytojų. Pagal romaną "Tvari meilė", kaip ir pagal keletą ankstesnių šio rašytojo romanų, sukurtas filmas.

Ianas McEwanas (Ian McEwan, g.1948) - šiuolaikinis anglų rašytojas, daugelio romanų, pelniusių įvairius apdovanojimus, autorius. Lietuvos skaitytojams rašytojas pažįstamas kaip romano "Amsterdamas" (liet. 2000), apdovanoto Bukerio premija, autorius. Kūrybinį kelią rašytojas pradėjo aštuntajame XX a. dešimtmetyje, demonstruodamas tiesiog maniakinį perversijų, grotesko ir makabriškų dalykų vaizdavimo pomėgį.

Ankstyvuosiuose apsakymuose ir romanuose išryškėja rašytoją dominančios incesto, pedofilijos, sadizmo, transvestizmo, patologijos temos, dominuoja froidizmas. Romane "Tvari meilė" ("Enduring Love", 1997) I. McEwanas taip pat išlieka saikingai ištikimas psichopatologijos kazusui. Romane pasakojama šiurpi istorija apie tai, kaip sutrikusios psichikos maniako kliedesiai apnuodija dviejų įsimylėjėlių gyvenimą ir gali išversti iš pusiausvyros visiškai normalų žmogų. Autorius atsisako postmodernizmui būdingų ironijos ir reliatyvizmo, netgi savotiškai teigia teksto autonomiją, iškeldamas kūrinį virš postmodernistinio visas ribas išblukinančio intertekstualumo.


SIGITAS PARULSKIS. Bijok savo artimo meilės (Šiaurės Atėnai, 2005 06 18).
"Jeigu koks nors tipas jus persekioja, įtikinėdamas, kad jūs jį mylite ir kad jūsų atsisakymas susitaikyti su šia meile tėra tam tikros rūšies koketavimas, žinokite, jog susidūrėte su de Klerambo sindromo ištiktu žmogumi ir jo meilė jums gali reikšti priekabiavimą, stresą, fizinę bei seksualinę agresiją ir net mirtį.
Šios knygos sėkmė, kad ji savo intelektualumu, svarstymais apie žmogaus prigimtį, žmonijos pasiekimus ir paklydimus įveikia gana nuvalkiotą trilerio žanro sąvoką. Tiesa, anot vieno kolegos, I. McEwanas gal kiek per "sausas", per logiškas, mėgstantis tam tikrą schematiškumą, tačiau čia jau skonio dalykas."

30 kitų prekių šioje kategorijoje:

Pirkėjai, kurie pirko šią prekę, taip pat pirko:

Krepšelis  

Nėra prekių

Pristatymas 0,00 €
Viso 0,00 €

Pirkti

Facebook

Advertising
Advertising