Naujienlaiškis

Reklama

Traktatas apie pupelių gliaudymąWiesław Myśliwski

  • Formatas (mm) 135x207
  • Įrišimas kietas
  • lenkų kalbos vertė Kazys Uscila
  • ISBN / EAN 978-5-417-00991-4
  • Leidimo metai 2009
  • Leidykla „Mintis"
  • Psl. 400

Smulkiau

9,42 €

Knyga nominuota Metų vertinės knygos rinkimuose, surinko 20 proc. visų balsavusiųjų taškų ir laimėjo antrą vietą !

„Traktatas apie pupelių gliaudymą“ – tai metafizinis romanas apie XX amžiaus žmogų, išgyvenusį ir didelius lūkesčius, ir dar didesnius praradimus.   

Pas vienišą žmogų užeina paslaptingas vyriškis, norįs nusipirkti pupelių. Bet jos dar neišgliaudytos, tad atvykėlis ir šeimininkas susėda jų lukštenti ir prasideda pasakojimas...

Veslavas Mislivskis (Wiesław Myśliwski, g. 1932) yra vienas žymiausių šiuolaikinis lenkų rašytojas, prozininkas ir dramaturgas. Jis yra ir vienintelis du kartus apdovanotas prestižiniu Lenkijoje NIKE literatūriniu prizu 1997 m. – už romaną „Horizontas“ ir 2007 m. – už romaną „Traktatas apie pupelių gliaudymą“.

 

Audingos Peluritytės recencija "Literatūra ir menas"

 

Trumpa ištrauka:

Ar meilė reikalauja kartu kentėti? Man svarbu tai, kad jos būtį jutau kaip savo būtį. Klausiate, pone, ką tai reiškia? Tai, kad lyg visą kieno būties naštą trokštumėt užsikrauti ant savęs. Lyg trokštumėt tą kažką apskritai išlaisvinti iš būties būtinumo. Lyg trokštumėt už tą kažką numirti, kad jam netektų patirti savo mirties. O tai kas kita nei kentėjimas kartu, kaip jis apskritai suprantamas. Turėdamas vien tokią, nors ir įsivaizduojamą galimybę jaučiau, kad  man vėl norisi gyventi. Sakote, pone, kad tai neįmanoma. Įmanoma, neįmanoma. Tad kas tuomet gali būti meilės matas? Kad tą nieko nereiškiantį žodį jūs ir aš vienodai suvoktume? Pagal ką turėtume ją jausti? Pagal kūno geismą? Kūnas prieina savo ribą, ir daug, daug anksčiau, nei ateis mirtis.

29 kitų prekių šioje kategorijoje:

Ankstesnis
Sekantis

Krepšelis  

Nėra prekių

Pristatymas 0,00 €
Viso 0,00 €

Pirkti

Facebook

Advertising
Advertising