Naujienlaiškis

Reklama

Vilna, Wilno, Vilnius. Lietuvos Jeruzalė.Henri Minczeles

  • Formatas (mm) 170x240
  • Įrišimas minkštas
  • ISBN / EAN 978-609-401-076-7
  • Leidimo metai 2010
  • Leidykla „Kronta"
  • Psl. 448

Smulkiau

Kelianti daugybę sunkumų, monografija apie Vilnių nepasidavė paprasčiausiai faktų analizei, mat miestas buvo įvairialypis ir nuolat besikeičiantis. Autoriui nepakako žinoti, kad jame nuolat kryžiavosi įvairios religijos, kultūros, politinės srovės. Reikėjo išnarplioti susipynusius šios aglomeracijos tautinius, etninius ir religinius sluoksnius.
Vien šios knygos pavadinimas atskleidžia, kad bus kalbama apie kosmopolitišką miestą, tokį, kuriame kadaise taikiai sugyveno skirtingos tautos ir kultūros.
Be abejo, įvairūs nesutarimai buvo dažnas reiškinys, tačiau jie nesutrukdė žydų ir katalikų vaikams žaisti kartu. Beje, ir paties judaizmo vidiniai nesutarimai buvo dažni.
XIX a. Vilniaus žydų kultūrinis gyvenimas tiesiog klestėjo, tačiau amžiaus pabaigoje čia kelią ėmė skintis naujos idėjos, dėl kurių ištikimųjų sinagogai beliko labai mažai. Tuo laikotarpiu buvo kilęs ir kalbų konfliktas.
Verta priminti, jog Vladimiras Žabotinskis, kuris vėliau palaikė karingą ir ginkluotą sionizmą, pirmiausiai išgarsėjo kaip rusų rašytojas.
Pirmojo pasaulinio karo metais Vilnių okupavusi vokiečių kariuomenė savo pusėn siekė palenkti beveik du milijonus čia gyvenusių žydų, laikinai patekusių jų valdžion..
Vėliau šį regioną, padedama Prancūzijos, užgrobė Lenkija.
Lenkijos valdomas Vilnius liko žydų sostine ir traukė viso pasaulio studentus, norinčius susipažinti su žydų kultūra. Apie tai kalbama trečiojoje šios knygos dalyje, ir tokio išsamaus aprašymo nerasime niekur kitur.
Norėdamas likti ištikimas žydų atminimui, autorius, pasitelkęs žodžių galią ir magiją, troško atgaivinti praeitį ir jos įvykius, atkurti to meto nuotaiką, prakalbinti mirusiuosius.
Taigi ši knyga yra indėlis į kolektyvinę atmintį, kad prisimintume tuos, kurie buvo nužudyti.

30 kitų prekių šioje kategorijoje:

Ankstesnis
Sekantis

Krepšelis  

Nėra prekių

Pristatymas 0,00 €
Viso 0,00 €

Pirkti

Facebook

Advertising
Advertising