Naujienlaiškis

Reklama

Mikas ir Marė uogaujaEglė Degutytė

  • Įrišimas minkštas
  • ISBN / EAN 9789986713302
  • Leidimo metai 2016
  • Leidykla „Arka"
  • Psl. 16

Smulkiau

3,70 €

Knygelių serijos “Į gamtą!” sumanytoja, eiliuotų tekstų autorė Nijolė Degutienė iliustracijas nupiešti pakvietė dukrą Eglę Degutytę, nes žinojo, kaip juvelyriškai ji sugeba perteikti mažiausias smulkias detalytes ir kaip tikroviškai moka pavaizduoti gamtos vaizdus. Tą ji darė aliejumi, tačiau akvarelės galimybės atvaizduoti augalų lapelius, žiedelius, vaisius, gyvūnėlių kailį, odą, paukščių plunksnas yra labiau tinkamos. Knygelėms nenaudoti jokie kiti vaizdai, tik Eglės piešti. Viskas yra piešta paprastu pieštuku ir akvarele.

Atrodė, du trys mėnesiai ir keturios knygelės bus nupieštos. Tačiau šitaip kruopščiai ir smulkiai nupiešti dvi knygeles prisireikė keturių mėnesių. Dar daug laiko užėmė nagrinėjimas, kur auga, kada veda vaisius uoga, kokios formos yra vaisiai ir lapai, kas būdinga augalo vaizdui – visa tai tikrino ir darbo metu konsultavo biologijos mokslų daktarė Giedrė Kmitienė. Paveiksluose iš arti pavaizduotos uogos, o už jų esantis gamtos vaizdas yra tikroviškas, realistiškas, autorių sumanymu jame nėra miesto apraiškų ir civilizacijos pasiekimų – tai ko pasiilgome, kas visada yra žmogui artima. Piešiniuose dažnas atpažįsta matytus savo kaimo, aplankytos gamtos vaizdus.

Knygelėms parinktas storesnis popierius, stipresni viršeliai, kad ne taip paprasta būtų ją plėšyti ar lankstyti. Knygeles galima palikti broliukui, sesutei ar vaikų vaikams, nes tai, kas pavaizduota, nesensta ir nekeičia savybių.

Knygelės gale augalų piešiniai sudėti į rodyklę, kurioje surašyti lietuviški ir lotyniški jų pavadinimai. Supažindinama su 12 Lietuvos uogų.

30 kitų prekių šioje kategorijoje:

Ankstesnis
Sekantis

Krepšelis  

Nėra prekių

Pristatymas 0,00 €
Viso 0,00 €

Pirkti

Facebook

Advertising
Advertising